مناسبات تهران و مسقط برآمده از پیوندها و اشتراکات تاریخی دو ملت است
182

رئیس جمهور در دیدار وزیر خارجه عمان:

مناسبات تهران و مسقط برآمده از پیوندها و اشتراکات تاریخی دو ملت است

وزیر امورخارجه و فرستاده ویژه سلطان عمان، صبح امروز، با رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه در دیدار «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امورخارجه و فرستاده ویژه سلطان عمان گفت: مناسبات تهران و مسقط فراتر از مناسبات دو همسایه و برآمده از پیوندها و اشتراکات تاریخی دو ملت است.
رئیس جمهور با بیان اینکه مناسبات صمیمانه ایران و عمان صرفاً در سطح روابط دوجانبه باقی نمانده و در همفکری، همکاری و همگرایی دو کشور در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نیز نمود داشته است، افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط با عمان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
دکتر رئیسی، احساس صمیمیت بین مردم ایران و عمان نسبت به یکدیگر را پشتوانه‌ای برای توسعه و تحکیم روابط دو طرف و سرمایه‌ای بر پیشبرد روابط دوجانبه دانست.
رئیس جمهور در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه کشورهای منطقه توانایی و قدرت کافی را برای تأمین امنیت منطقه دارند، تصریح کرد: حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره‌ای جز تهدید امنیت ندارد.
بدر بن حمد البوسعیدی  وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه حامل صمیمانه‌ترین تبریک‌ها و تهنیت‌های سلطان عمان برای رئیس جمهور جدید ایران هستم، خاطرنشان کرد: روابط بین ایران و عمان به الگویی در روابط میان کشورهای منطقه تبدیل شده است و به این روابط تاریخی و ریشه دار افتخار می کنیم.
وزیر امور خارجه عمان با استقبال از مواضع دکتر رئیسی درباره تقویت روابط با کشورهای همسایه از جمله در سخنرانی مراسم تنفیذ، گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم در مسقط از حضرت‌عالی استقبال کنیم و استمرار سفرهای مقامات عالی‌رتبه به تقویت و تحکیم هر چه بیشتر روابط دو کشور به‌ویژه در عرصه اقتصادی بینجامد.
انتهای پیام/