تعمیق مناسبات و همکاری‌ها باید به امنیت و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود
423

رئیس جمهور در دیدار رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان:

تعمیق مناسبات و همکاری‌ها باید به امنیت و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود

رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان، پیش از ظهر امروز با رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در دیدار «نورالدین‌جان اسماعیل‌اف» رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان با اشاره به اینکه دو کشور از اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند، گفت: ظرفیت‌های بی‌شماری برای توسعه و برقراری روابط در عرصه‌های مختلف به‌ویژه اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که علاقه‌مند هستیم در مسیر منافع ملت‌های خود فعال سازیم.
دکتر رئیسی ضمن تأکید بر تسریع در تکمیل قراردادهای موجود بین دو کشور و لزوم شناسایی ظرفیت‌های جدید، خاطرنشان کرد: باید تعمیق و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها به امنیت دو کشور و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود.
رئیس‌جمهور همچنین اهمیت همکاری‌های نزدیک بین پارلمان های ایران و ازبکستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعامل و همکاری‌های پارلمانی می‌تواند نقش مؤثری در روند اجرای قرارداد‌های فی‌مابین و توسعه روزافزون روابط داشته باشد.
نورالدین جان اسماعیل‌اف، رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام و تبریک رئیس جمهور و دولت ازبکستان، اظهارداشت: ازبکستان به دنبال توسعه و تحکیم روابط همه‌جانبه با ایران به‌ویژه در بخش تجاری و اقتصادی است.
 رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان خاطرنشان کرد: گسترش همکاری‌های پارلمانی را در توسعه و تقویت روابط دو کشور نه‌تنها در زمینه اقتصادی بلکه فرهنگی و علمی مؤثر می‌دانیم و مصمم هستیم این روند را با قوت پیش ببریم.
انتهای پیام/