هیچ‌کس خارج از یمن نمی‌تواند برای این کشور تصمیم بگیرد
197

آیت الله رئیسی در دیدار محمد عبدالسلام فرستاده ویژه دولت نجات ملی یمن:

هیچ‌کس خارج از یمن نمی‌تواند برای این کشور تصمیم بگیرد

فرستاده ویژه دولت نجات ملی یمن با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز چهارشنبه در دیدار محمد عبدالسلام، فرستاده ویژه دولت نجات ملی یمن با تجلیل از مقاومت و ایستادگی مردم و مجاهدین یمن در مقابل مستکبران و زورگویان، اظهار داشت: امروز یمن به جلوه ایستادگی و مقاومت در مقابل استکبار جهانی و افتخار جهان اسلام و جهان عرب تبدیل شده است.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستادگی مردانه مردم و جوانان یمن برای عزت و استقلال خود در مقابل استکبار و ایادی آن، همه جهانیان را حیرت‌زده کرده است و این افتخار نه‌تنها برای مردم یمن بلکه متعلق به همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه مردم و مجاهدین یمن پیروز میدان هستند، تصریح کرد: امروز برای همه جهانیان و حتی متجاوزین آشکار است که پیروز واقعی این عرصه کیست.
رئیس جمهور با بیان اینکه سرنوشت یمن باید به دست خود یمنی ها رقم بخورد، تأکید کرد: هیچ کس خارج از یمن نمی تواند برای این کشور تصمیم بگیرد.  
محمد عبدالسلام، فرستاده ویژه دولت نجات ملی یمن نیز در این دیدار با تبریک و اظهار خشنودی از انتخاب دکتر رئیسی، گفت: یمن گام‌های بلندی برای پیشرفت و توسعه برداشته است و خود را در این مسیر، در کنار و پشتیبان جمهوری اسلامی ایران می داند.
وی با بیان اینکه ایران و یمن در محور واحدی علیه استکبار قرار دارند، اظهارداشت: مردم یمن خط مقاومت را برگزیده است و قدرتمند تر از همیشه این مسیر را ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/