سطح کنونی روابط ایران و بولیوی ناکافی است
439

آیت‌الله رئیسی در دیدار وزیر خارجه بولیوی:

سطح کنونی روابط ایران و بولیوی ناکافی است

وزیر خارجه بولیوی با رئیس جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در دیدار «رخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی، با بیان اینکه سطح کنونی روابط دو کشور را با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که وجود دارد ناکافی می‌دانیم، اظهارداشت: باید با مشارکت یکدیگر سازوکارهایی برای توسعه همه‌جانبه روابط در عرصه‌های مختلف ترسیم کنیم.
دکتر رئیسی با اشاره به اهمیت توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌های ایران و بولیوی، خاطرنشان کرد: دو کشور از زمینه‌های فراوانی برای توسعه سطح روابط برخوردار هستند که باید شناسایی و در جهت بهبود مناسبات و منافع دو ملت استفاده شود.
رئیس‌جمهور با اشاره به ناخرسندی آمریکا از روند توسعه روابط ایران با بولیوی و سایر کشورهای آمریکای لاتین، تصریح کرد: مصمم هستیم خارج از اراده مستکبران روابط خود را در راستای منافع دو ملت، هر چه بیشتر افزایش دهیم.
آیت‌الله رئیسی گفت: آمریکا و مستکبران جهان از اینکه بولیوی بر پایه اراده و خواست مردم خود استوار شده است، ناراحت و خشمگین هستند اما بی‌تردید کشورهای مستقل و آزادی‌خواهی مانند بولیوی می‌توانند خارج از اراده مستکبران، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.
رخلیو مایتا، وزیر امور خارجه بولیوی نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک دولت و ملت بولیوی، علاقه‌مندی و اراده کشورش را برای تعیمق و تقویت پیوندهای دوستی با ایران مورد تأکید قرار داد و گفت: به‌رغم کارشکنی‌های آمریکا مصمم هستیم سطح روابط با تهران را در همه حوزه‌ها، ارتقا دهیم.
انتهای پیام/