باورهای مشترک ملت‌های ایران و نیجر قلب‌های ما را به هم نزدیک می‌کند
542

آیت‌الله رئیسی در دیدار رئیس مجلس نیجر:

باورهای مشترک ملت‌های ایران و نیجر قلب‌های ما را به هم نزدیک می‌کند

رئیس مجلس نیجر با رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه چهارشنبه در دیدار سینی عمرو، رئیس مجلس نیجر، با اشاره به اینکه روابط دو کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره دوستانه بوده است، گفت: آنچه پیش از روابط سیاسی و اقتصادی ایران و نیجر را به هم پیوند می‌دهد، باورهای مشترک دو ملت است که قلب‌های ما را بهم نزدیک می‌کند.
رئیس جمهور با بیان اینکه سطح فعلی روابط دو کشور قابل قبول نیست، اظهار داشت: وزارت امور خارجه ایران و نیجر باید برنامه و سازوکاری عملیاتی برای شناسایی همه ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط را طراحی و اجرا کنند، زیرا گسترش روابط با کشورهای آفریقایی و از جمله نیجر از اولویت‌های ایران در دوره پیش رو خواهد بود.
آیت‌الله رئیسی مناسبات پارلمانی را نیز از جمله زمینه‌های مناسب برای گسترش روابط کشورها برشمرد و اضافه کرد: روابط خوب بین ایران و نیجر باید زمینه‌ای برای تقویت روابط دو کشور در  عرصه بین‌المللی باشد.
سینی عمرو، رئیس مجلس نیجر نیز در این دیدار ضمن ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت رئیس جمهور و ملت نیجر برای دولت و ملت ایران تصریح کرد: بنده حامل پیام علاقه‌مندی دولت و ملت نیجر برای گسترش روابط حسنه و دوستانه بین دو کشور هستم.
انتهای پیام/