ایران برای تعمیق صلح و ثبات در منطقه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند
1056

آیت‌الله رئیسی در دیدار نخست‌وزیر ارمنستان:

ایران برای تعمیق صلح و ثبات در منطقه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند

نخست‌وزیر ارمنستان، امروز با رئیس جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در دیدار «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان با اشاره به اهمیت توسعه روابط دو کشور، گفت: با همکاری و همراهی یکدیگر می‌توانیم گام‌های بلندی در جهت منافع دو کشور و دو ملت برداریم.
رئیس جمهور، ظرفیت.های ایران و ارمنستان را در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، علم و فناوری مورد اشاره قرار داد و گفت: مصمم هستیم  طرح‌ها و پروژه‌های مشترک را هر چه سریع‌تر تکمیل و در خدمت رفاه و آسایش دو ملت قرار دهیم.
دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: اراده دو دولت بر مبنای توسعه روز افزون مناسبات و همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای است و با همدلی و همراهی در این مسیر حرکت خواهیم کرد.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر تلاش همه‌جانبه برای صلح و امنیت پایدار در منطقه، اظهار داشت: درگیری و تنش را به نفع هیچ کس نمی دانیم و برای تعمیق صلح و ثبات بین کشورهای منطقه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.  
نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان نیز در این دیدار با تبریک مجدد انتخاب آیت‌الله رئیسی، با بیان اینکه برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت و جایگاه ویژه‌ای قائل هستیم، گفت: اطمینان داریم در دوره جدید، روند توسعه روابط دو کشور شتاب خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: ایروان بالاترین سطح آمادگی را برای توسعه و تحکیم روابط با تهران در راستای منافع متقابل دارد.
انتهای پیام/