هیچ‌گونه مانع و محدودیتی برای توسعه روابط تهران- بغداد در زمینه‌های مختلف وجود ندارد
290

آیت‌الله رئیسی در دیدار رئیس شورای عالی قضائی عراق:

هیچ‌گونه مانع و محدودیتی برای توسعه روابط تهران- بغداد در زمینه‌های مختلف وجود ندارد

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در دیدار «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضائی عراق، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ مانع و محدودیتی برای توسعه روابط با عراق در زمینه‌های مختلف ندارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عراق از اشتراکات دینی، مذهبی، تاریخی و فرهنگی گسترده‌ای برخوردارند، اظهار داشت: برای مناسبات و همکاری‌های تهران و بغداد جایگاه ویژه و ممتازی قائل هستیم و تقویت روابط با این کشور در اولویت سیاست خارجی ایران قرار دارد.
آیت‌الله رئیسی همچنین با گرامی‌داشت یاد و رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس در مبارزه با تروریسم و تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه، اظهار داشت: دولت آمریکا صراحتاً مسئولیت این جنایت بزرگ را بر عهده گرفت و این کار عملاً یک اقدام تروریستی دولتی بود و باید در مقابل افکار عمومی جهان و تاریخ پاسخگو باشند.
فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضائی عراق در این دیدار با تبریک انتخاب آیت‌الله رئیسی، گفت: یقین داریم با حضور شما در جایگاه ریاست جمهوری، روابط تهران و بغداد در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و حقوقی شتاب مضاعفی خواهد یافت.
انتهای پیام/