تحریم نمی‌تواند مسیر توسعه و همکاری کشورهای مستقل را متوقف کند
209

رئیس‌جمهور در دیدار رئیس مجلس بلاروس:

تحریم نمی‌تواند مسیر توسعه و همکاری کشورهای مستقل را متوقف کند

رئیس مجلس نمایندگان بلاروس دیشب با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، پنج‌شنبه‌شب در دیدار "ولادیمیر آندریچنکو" رئیس مجلس نمایندگان بلاروس، ظرفیت‌های گسترده موجود در دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید با فعال‌سازی تمامی ظرفیت‌ها در مناسبات دوجانبه ایران و بلاروس تحول ایجاد شود.
رئیس‌جمهور با تأکید بر برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور اظهارداشت: بی‌تردید ظرفیت‌های فراوانی در ایران و بلاروس وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند به نفع دو ملت باشد.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه تحریم نمی‌تواند مسیر توسعه و همکاری دوستانه کشورها را متوقف کند، گفت: آمریکا تصور می‌کند با ابزار تحریم می‌تواند در روند پیشرفت ملت‌ها مانع ایجاد کند اما سخت در اشتباه است و ایران با همکاری کشورهای دوست خود با قوت مسیر پیشرفت را ادامه خواهد داد و با این کار آمریکا را پشیمان می‌کنیم.
ولادیمیر آندریچنکو، رئیس مجلس نمایندگان بلاروس نیز در این دیدار با اشاره به سخنرانی آیت‌الله رئیسی در مراسم تحلیف گفت: در این سخنرانی، عزم راسخ شما برای توسعه و پیشرفت شتابان کشورتان برای همگان آشکار شد و بلاروس در این مسیر در کنار ایران است.
وی با تأکید بر اینکه بلاروس به‌دنبال ایجاد روابط گسترده و همه‌جانبه با ایران است، اظهار داشت: تحریم ناجوانمردانه غرب بویژه آمریکا از موانع توسعه روابط دو کشور است اما با این وجود معتقدیم در شرایط تحریم هم با هماهنگی بیشتر می‌توانیم حتی سطح همکاری‌های خود را افزایش دهیم.
انتهای پیام/