بازدید آیت الله رئیسی از روند تکمیل سد مخزنی کنجانچم ایلام
432

بازدید آیت الله رئیسی از روند تکمیل سد مخزنی کنجانچم ایلام

رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود به ایلام در محل سد مخزنی کنجانچم واقع در شهر مهران استان ایلام حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این سد، روند احداث و تکمیل و سامانه‌های متصل به آن را مورد بررسی قرار داد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بازدید از سد کنجانچم با توضیحات کارشناسان و مهندسین این پروژه، در جریان مزیت‌ها و اهداف احداث و تکمیل این سد و نیز اجرای طرح سامانه‌های انتقال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری قرار گرفت.

رئیس جمهور که در بازدید از این سد از سوی وزیر نیرو همراهی می شد با تاکید بر تسریع در تکمیل طرح ها و پروژه های در دست احداث از جمله سد کنجانچم، و استفاده مردم از ثمرات آن،گفت: وعده ها درمورد اجرای طرح ها و پروژه ها باید زودتر عملی شود و تاخیر در تحقق وعده های داده شده به مردم حتما موجب کاهش سرمایه های اجتماعی خواهد شد.

کاهش اثرات خشکسالی و تامین نیازهای آب شرب، صنعت و توسعه کشاورزی استان‌های ایلام و کرمانشاه از رودخانه‌های مستقل مرزی از حوزه سیروان، تبدیل مناطق محروم گرمسیری به نمادی از پیشرفت و توسعه پایدار و تلاش برای حل مشکلات بیکاری و توسعه کشاورزی از جمله اهداف اجرای طرح سامانه‌های انتقال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری است.