‌آنچه سایه جنگ را از کشور برداشته ‌حضور ‌بصیرتمندانه مردم ‌است‌
669

‌آنچه سایه جنگ را از کشور برداشته ‌حضور ‌بصیرتمندانه مردم ‌است‌

حجت الاسلام دکتر رییسی که برای با بیان اینکه ایران اسلامی دشمن را به ترس و وحشت انداخته است، گفت: ‌آنچه سایه جنگ را از کشور برداشته ‌حضور ‌بصیرتمندانه مردم ‌است‌.

به گزارش raisi.ir حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری لحظاتی قبل در جمع مردم پرشور شهرستان خرم‌آباد‌ ضمن تبریک اعیاد و ایام شعبانیه اظهار داشت: امروز توفیق حضور در جمع مردم صمیمی، خون گرم و شورآفرین توأم باشعور جوانان عزیز و پرشور این استان را دارم.

وی افزود: افتخار می‌کنم که به‌عنوان یک خدمتگزار در جمع صمیمی و بابرکت مردم استان لرستان حضور دارم، برای من روشن است که این‌همه شور و شعور، احساسات و صمیمیت از ناحیه جوانان عزیز استان لرستان به این حقیر به‌دلیل انتصاب این‌جانب به خادمی ثامن‌الحجج(ع) است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: خدمتگزاری  این‌جانب در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سربازی برای انقلاب اسلامی، ارتباط این‌جانب با جایگاه ارزشمندی که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و حتماً این صمیمیت و لطف مربوط به عشق شما مردم به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) و عشق به شهدا است که بنده حقیر مشمول لطف مردم این استان قرار گرفته‌ام.

وی بیان کرد: امروز در کشور عزیزمان ایران به‌خاطر همه افتخارآفرینی‌ها، عزتمندی‌ها و برکاتی که به‌عنوان ثمره خون شهیدان داریم و در فهم دنیا، ایران اسلامی سربلند است و افتخار دارد.

‌‌رئیسی تصریح کرد: ایران اسلامی دشمن را به ترس و وحشت افکنده، چرا نمی‌توانند به این کشور چپ نگاه کنند؟ حضور شما مردم  وظیفه‌شناس و باوظیفه در صحنه است که کسی نمی‌تواند به کشور نگاه چپ کند؛ آنچه سایه جنگ را از کشور  برداشته است حضور متدینانه و بصیرتمندانه مردم عزیز است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه دشمن را مقابل ملت ایران ناتوان کرده حضور جوانانی است که در صحنه‌های انقلاب حضور داشته‌اند و جان شیرین خود را کف دست گذاشته تا برای دفاع از انقلاب سر از پا نشناسند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سایه جنگ با حضور مقتدرانه و حضور توأم با شور و شعور مردم برداشته و مربوط به این قرارداد، آن پیمان و سنت نیست بلکه حضور مردم کشور را امن کرده است.

وی اظهار داشت: باید به چرخه درآوردن چرخ‌های اقتصادی را فراهم کند، اگر می‌گوییم امروز آرامش برقرار است دو نوع آرامش است، اگر چرخ‌های اقتصاد حرکت کرد آرامش بر کشور حاکم بود، تورم نبود، رکود نبود این آرامش مورد نظر مردم است نه حرکت نکردن و آرامش داشتن، نه فعالیت اقتصادی نبودن و آرامش داشتن.

رئیسی افزود: اگر چرخ‌های اقتصادی حرکت کند باعث می‌شود مردم احساس کنند در سفره‌شان نانی وجود دارد و برای خودشان  کار کنند و دغدغه‌ای برایشان وجود ندارد؛ سرپناه و مسکن وجود  دارد، با توجه به امکانات  و زمینه‌هایی که در کشور است چرا  کشور برای چند سال معطل بماند که دیگران  گره‌ای از این کشور و از زندگی مردم بگشایند.

وی عنوان کرد: این نگاه کردن که دیگران گره‌گشایی کنند خطاست، ملتی که هر زمان در صحنه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی  نقش داشته، می‌توانسنند مشکلات خود را حل کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت وجود دارد، می‌گویند از کجا شغل ایجاد می‌شود ولی باید گفت ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد که اگر این ظرفیت‌ها فعال شود شغل ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: در صنایع پتروشیمی ظرفیت داریم این ظرفیت اگر اجرا شود حتماً می‌تواند هزاران شغل برای جوانان ایجاد کند.

‌رئیسی خاطرنشان کرد: مسکن چند سال است که سالی شش درصد پیشرفت و رشد داشته و همه چشم‌انتظار هستند که خانه تحویلشان شود ولی ناامید می‌شوند درحالی‌که در همان سال نخست این کار می‌توانست انجام شود.

وی گفت: ‌معتقدیم مشکل منابع برای ایجاد شغل، مشکل منابع، مسکن و مشکل ازدواج نداریم؛ چرا 500 هزار ‌زوج جوان آماده دریافت وام ازدواج  باشند؟ یک بدهکار بانکی اگر پولش را برگرداند تمام این 500 هزار نفر مشکل  وام ازدواجشان حل خواهد شد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آیا کارگاه‌ها به خاطر نقدینگی تعطیل می‌شود واقعاً کشور نقدینگی ندارد؟ مگر 700 هزار میلیارد تومان خلع پول نشد، اگر این پول در تولید بیاید ما الآن بحران بیکاری نداشتیم، نصف این مبلغ  اگر در راستای  اشتغال قرار می‌گرفت  بحران بیکاری در کشور نبود اما به‌جای اینکه در راستای ایجاد اشتغال هزینه شود برای چند نفر آدم بدحساب تسهیلات بدون سیستم نظام بانکی به آن‌ها پرداخت شد.

وی افزود: اگر نظارت می‌شد معلوم بود در راستای تولید به کار نرفته و اقساط پرداخت شود که نتیجه آن این بحران بیکاری که در شان ایران نیست و در شان ما نیست جوانی به خاطر نداشتن کار خجالت بکشد و کارگاه به خاطر نبود نقدینگی تعطیل شود، مشکل کشور نبود منابع نیست، مشکل ضعف مدیریت اجرایی است.

‌رئیسی بابیان اینکه مشکل در ضعف مدیریت اجرایی است عنوان کرد: اگر با کمبود آب مواجه هستیم مشکل ضعف مدیریت منابع آب است نه کمبود آب؛ در ارتباط با یارانه  معتقدیم که یارانه به دهک‌های پایین جامعه پرداخت شود ولی می‌گویند منابع کجاست؟ مگر روزی که یارانه در مجلس آمد نمایندگان مجلس تصویب کردند پیشنهاد به‌صورت لایحه دولت نبود و پیگیری نبود؟

وی با بیان اینکه اگر نیاز باشد لایحه به مجلس می‌دهیم تصریح کرد: حتماً باید برای دهک‌های پایین وضعیت متفاوتی تصمیم‌گیری شود، در راستای منابع نیز فکر کرده‌ایم، برخی‌ها گمان می‌کنند ما پیشنهاد می‌دهیم به منابع توجهی نداریم، تمام منابع برای رفع بیکاری و فقر مطالعه شده و در همه زمینه‌ها نیز قابل انجام خواهد بود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تبلیغات همیشه هست ولی اگر صداقت در کلام  دیده شد خداوند دل‌های آن‌ها را به سمتی که خودش می‌خواهد هدایت می‌کند.

وی گفت: مسئله فساد در کشور فراجناحی شده و ربطی به یک جناح خاصی ندارد مردم هنوز نباید در تیتر روزنامه‌ها یک مورد فساد را ببینند، نباید در نظام اسلامی فساد رخنه کند، ما هیچ خط قرمزی را برای برخورد با فساد در کشور نخواهیم داشت.

رئیسی اظهار داشت: امروز نه‌فقط جوانان و کارگران بلکه بازنشستگان نیز مشکلات زیادی داشته‌اند، ما مسئله عدیده‌ای داریم، باید تولید فعال شود تا این مقدار کالای چینی وارد کشور نشود.

وی افزود: نیمی از ظرفیت صنایع کشور خوابیده است، صنایع تولید فعال نشده و رو به کالای چینی آورده‌ایم و به‌طور متوسط در طول هفت سال پنج میلیارد دلار کالای چینی وارد کشور شده و در این دولت حتی 10 میلیارد دلار وارد کشور شده که این خلاف آن است که بنا شد تولید فعال شود ولی چرا واردات افزایش پیدا کرده و صادرات غیرنفتی 10 درصد کاهش‌یافته است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: قاچاق کالا توسط میلیاردهایی صورت می‌گیرد که کانتینر کانتینر  کالا وارد کشور می‌کنند و مالیات هم به این  کشور پرداخت نمی‌کند، این مسائل حتماً قابل‌ حل است ‌معتقدیم با یک اراده انقلابی و جهادی همه مشکلات حل می‌شود.

وی بابیان اینکه برای تمام استان‌ها به‌ویژه استان‌های محروم با توجه به وضعیت و شرایط اقلیمی و نیازهای مردم و ظرفیت‌های منطقه برنامه داریم تصریح کرد: می‌توان به‌صورت یک پیشنهاد درصدی از درآمدی که از ذخایر منطقه صرف عمران‌ آبادانی و ایجاد اشتغال در این  نقطه شود این کار امکان‌پذیر است و شعار انتخاباتی نیست.

رئیسی با تأکید بر اینکه زمینه برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد گفت: ضعف ما نبودن منابع نیست بلکه ضعف ما ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم این وضعیت معیشت اقتصادی و این شرایط بیکاری و فقر و فساد اداری در شأن ملت بزرگ ایران نیست و آمدن امثال طلبه بنده در این عرصه که افتخار بزرگم خادمی امام رضا(ع) و خدمتگزاری به زائر و مجاور ایشان است مطلقاً برای هوا و هوس نیست و برای آن است که دیگر خجالت از بیکاری و فساد نباشد و در این کشور آنچه در تراز دولت اسلامی یعنی کار تلاش و کرامت زن و دختر و همه جوانان در عرصه‌های اجتماعی دولتی است روی کار بیاید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه دولت هم خود باید کار کند و هم کار ایجاد نماید اظهار داشت: روز اول کار در دولت خود همه همکارانم باید ثروتشان را به دولت اعلام کنند و بگویند چه دارند تا ملت بدانند ثروت دولتمردان چیست و تمام‌وقت خود را برای دولت بگذارند نه در بخش خصوصی و تمام هم‌وغمشان گره‌گشایی از مردم باشد.

وی افزود: یقین داریم با همین امکانات می‌شود حداقل 25 درصد از کارگاه‌های خارج‌ شده از مدار تولید را به تولید بازگرداند و افزایش یارانه دهک‌های پایین به‌صورت لایحه به مجلس ارائه می‌شود.

رئیسی با تأکید بر لزوم اصلاح نظام بانکی عنوان کرد: اگر نظام بانکی را اصلاح نکنیم هر روز یک پرونده از آن بیرون می‌آید.

وی تأکید کرد: می‌خواهیم به همه اعلام کنیم هم می‌خواهیم، هم می‌دانیم و هم می‌توانیم مشکلات را  حل کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: فیلم تبلیغاتی من معرفی وضعیت فقر و بیکاری در کشور و تخلیه کارخانه‌ها و مشکلات این‌گونه و عدم توجه به این موارد است که مردم خود در روز انتخابات تصمیم خواهند گرفت.

وی با تقدیر از حضور پرشور مردم لرستان در این اجتماع افزود: این حضور برای امثال بنده بسیار مسئولیت آور است و بار سنگینی بر دوش من ایجاد می‌کند و آنچه اقتضای انقلاب اسلامی و دولت اسلامی کار و کرامت است که خود کار کنم تا دیگر بیکار خجالت نکشد،  خود کار کنم تا کارگاهی تعطیل نشود و زمینه‌های فساد اداری در کشور زدوده شود، خود کارکنم تا کرامت نسل جوان و مردان و زنان این کشور حفظ شود، کارکنم تا دولتی در تراز دولت اسلامی یعنی آنچه تراز جانبازان و ایثارگران است ایجاد کنم.

رئیسی با تأکید بر تغییر نگاه به ملت تصریح کرد: باید بدانیم دست ملت کلیدها را بر قفل‌ها خواهد زد و قفل‌ها گشوده خواهد شد.

وی بابیان اینکه نگاه به بیرون و بیگانه مشکلی از کشور ما حل نخواهد کرد، عنوان کرد: اگر کاری در کشور انجام شود به دست توانمند جوانان این کشور خواهد بود و از سویی ثروت این کشور قادر است مشکلات و تنگناهای کشور را حل کند و در اولین گام باید این وضعیت به نفع مردم و بیکاران و فقرا تغییر کند. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نخستین گام در این تغییر، اراده و تصمیم مردم در روز انتخابات است و گام‌ها و حضور یکپارچه مردم درصحنه در عرصه‌های مختلف اجتماعی مسی تواند این تغیر را ایجاد کند و ما یقین داریم به لطف خداوند و عنایت امام رضا(ع) این تغییر وضعیت معیشت حتماً اتفاق خواهد افتاد.