آیت‌الله رئیسی دقایقی پیش تهران را به مقصد دوحه ترک کرد
429

به منظور دیداری رسمی و شرکت در ششمین اجلاس سران اوپک گازی:

آیت‌الله رئیسی دقایقی پیش تهران را به مقصد دوحه ترک کرد

رئیس جمهور به دعوت رسمی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و به منظور دیداری رسمی و شرکت در ششمین اجلاس سران اوپک گازی عازم دوحه پایتخت قطر شد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با بدرقه حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای کابینه، تهران را به مقصد دوحه پایتخت قطر ترک کرد.
رئیس جمهور در جریان این سفر با امیر قطر دیدار و گفتگو خواهد داشت و سپس هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور نیز به ریاست رئیس جمهور کشورمان و امیر قطر نشستی برگزار خواهند کرد.
پس از نشست هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور چند قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری میان مقامات دو کشور امضا خواهد شد و رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های روز اول سفر خود دیدارهایی جداگانه با ایرانیان مقیم قطر و نیز تجار قطری و ایرانی خواهد داشت.
آیت‌الله رئیسی در دومین روز سفر خود در ششمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز شرکت و سخنرانی می‌کند.
رئیس جمهور همچنین در حاشیه اجلاس کشورهای صادرکننده گاز با تعدادی از سران و مقامات ارشد کشورهای حاضر در این اجلاس نیز دیدار و گفتگو خواهد داشت.
رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای امور خارجه، نفت، نیرو، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.