فعال شدن اقتصاد دریا، اقتصاد روستا و ظرفیت‌های گردشگری، مشکل بیکاری را در گلستان حل می‌کند/ ارتباط واقعی با مردم، حلّال بسیاری از مشکلات کشور است
111

رئیس جمهور در دیدار با اقشار مردم گلستان:

فعال شدن اقتصاد دریا، اقتصاد روستا و ظرفیت‌های گردشگری، مشکل بیکاری را در گلستان حل می‌کند/ ارتباط واقعی با مردم، حلّال بسیاری از مشکلات کشور است

آیت الله رئیسی با اشاره به توسعه روابط با کشورهای همسایه در ماه‌های اخیر، گفت: بسیاری از کشورهای همسایه خواستار توسعه روابط با ایران هستند و برای نمونه، قطعی گاز در سال‌های گذشته مردم را رنج می‌داد اما امسال در زمستان، قطعی گاز و برق نداشتیم.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر به استان گلستان در دیدار نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و اقشار مردم گلستان با تبریک حلول ماه شعبان، گفت: در گلستان مردمانی از اقوام مختلف در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و وحدت، انسجام و یکپارچگی آنان ارزشمند و ستودنی است.

رئیس جمهور با اشاره به مفاخر و سرداران و مدافعان حرم و چهار هزار شهید استان، گفت: آزمون‌هایی که مردم گلستان در حفظ و ارزش‌های انقلاب گذرانده، به ویژه مجاهدت رزمندگان و شهدای شیعه و سنی و حضور اقوام مختلف، از جلوه‌های زیبای این استان است.
دکتر رئیسی، طبیعت بهشتی و زمین حاصلخیز گلستان را نعمت خدادادی توصیف کرد و گفت: عمران و آباد کردن زمین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خدادادی، از ماموریت‌های انبیا(ع) بوده و از بین بردن زمین و طبیعت با منفعت‌طلبی و تخریب محیط زیست، خلاف آبادانی است.
آیت‌الله رئیسی استان گلستان را از قطبهای کشاورزی در کشور توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت فعال‌سازی اقتصاد روستا، گفت: تضمین محصول، ایجاد تسهیلات و جاذبه اقتصادی، باعث فعال‌سازی اقتصاد روستاها می‌شود.
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت فعال شدن اقتصاد دریا در گلستان، آن را زمینه‌ساز اشتغال و تولید در استان دانست.
دکتر رئیسی با اشاره به بازدید امروز از بندر ترکمن و جزیره آشوراده، ضمن ابراز تاسف از معطل ماندن نعمت‌های خدادادی در این مناطق به علت دیوانسالاری و مسائل اداری گفت: امروز یکی از صنایع مهم در این استان، صنعت گردشگری است که فعال شدن آن می‌تواند باعث اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری شود.
رئیس جمهور با اشاره به دالان بین‌المللی شمال - جنوب گفت: منطقه اینچه‌برون ظرفیت‌های زیادی دارد و ظرفیت‌های منطقه آزاد اینچه‌برون باید به سرعت فعال شود.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به توسعه روابط با کشورهای همسایه در ماه‌های اخیر، گفت: بسیاری از کشورهای همسایه خواستار توسعه روابط با ایران هستند و برای نمونه، قطعی گاز در سال‌های گذشته مردم را رنج می‌داد اما امسال در زمستان، قطعی گاز و برق نداشتیم.
رئیس جمهور دیپلماسی همسایگی را از محورهای سیاست خارجی دولت دانست و گفت: استان‌های مرزی با هماهنگی وزارت امور خارجه با کشورهای همسایه ارتباط برقرار و حتما بازارچه‌های مرزی را هم فعال کنند.
دکتر رئیسی با اشاره به ارزش کارگروه‌های جهادی در کشور ضمن اعلام حمایت دولت از آنان، اظهار داشت: با ساز و کار شورای عالی جهاد و بسیج سازندگی، می‌توان از کمک جوانان بهره گرفت و اقدامات آنها را سازماندهی کرد.
رئیس جمهور فرهنگ مردم استان گلستان را مبتنی بر دین و دین‌مداری دانست و گفت: حضور مردمی در رفع ناهنجاریهای اجتماعی موثر است زیرا برخی ناهنجاری‌ها با مشارکت مردم کاهش می‌یابد.
دکتر رئیسی، مشی دولت را پیگیری و اجرای مصوبات استانی اعلام کرد و با تاکید بر اینکه از چند طریق تلاش می‌کنیم این مصوبات مشمول مرور زمان نشود، گفت: ارتباط واقعی با مردم، بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای استانی هم باید با مردم در ارتباط باشند.
آیت‌الله رئیسی از مدیران دولت در استان‌ها خواست در کنار انجام وظایف سازمانی و نظارت برنامه‌ای، با حضور و نظارت میدانی، در کنار مردم باشند و مشکلات را با مشارکت آنان حل کنند.
رئیس جمهور تاکید کرد: مدیران دستگاههای اجرایی بدانند که باید نظم، رعایت تقوا، مردمداری، فسادستیزی، عدالتخواهی، گرایش به حق و انجام کار به موقع مردم، محور توجه آنها به مسائل کشور باشد و هرگونه بیعدالتی زیبنده نظام اسلامی نیست.