اشتغالزایی مستقیم برای ۲۲۰۰ نفر و ایجاد فرصت شغلی غیرمستقیم برای صدها نفر با احداث مرحله دوم مجتمع فولاد جهان‌آرا
328

خبر خوش رئیس‌جمهور به مردم خرمشهر:

اشتغالزایی مستقیم برای ۲۲۰۰ نفر و ایجاد فرصت شغلی غیرمستقیم برای صدها نفر با احداث مرحله دوم مجتمع فولاد جهان‌آرا

رئیس‌جمهور در بازدید از مجتمع فولاد جهان‌آرای خرمشهر، از استخدام نزدیک به ۲ هزار و دویست نفر به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیرمستقیم پس از راه‌اندازی مرحله دوم این شرکت خبر داد.

آیت‌الله رئیسی در این بازدید که صبح پنج‌شنبه انجام شد، در گفت‌وگوی مستقیم با کارگران این مجتمع، با اشاره به وجود نیروهای خوب و حرفه‌ای در خرمشهر و سایر شهرهای خوزستان، بر بومی‌گزینی در استخدام‌ها در این استان تاکید کرد.
وی افزود: ایجاد شغل مسئولیت مهمی است که بر عهده دولت است و با تمام توان برآنیم که با همگرایی و همت دستگاه‌های اجرایی از پس این مسئولیت برآییم.
دکتر رئیسی احداث مجتمع فولاد جهان‌آرا را از مصادیق عمل به تاکید مقام معظم رهبری به پشتیبانی و رفع موانع تولید دانست و گفت: دولت مردمی عزم جدی دارد تا با حمایت و رونق بخشیدن به تولید، مشکل فقر و بیکاری را برطرف کند.
رئیس‌جمهور با تشکر از همه کارگران و متخصصان شاغل در این کارخانه افزود: امروز یکی از مهمترین نیازهای کشور ایجاد اشتغال است و بسیار جای قدردانی دارد که این مجتمع به همت متخصصان و کارگران بومی در حال احداث و راه‌اندازی است.
آیت‌الله رئیسی همچنین با تشکر از مسئولان این مجتمع برای اجرای سیاست بومی‌گزینی، اظهار داشت: استان خوزستان علاوه بر منابع طبیعی و استعدادهای خدادادی، نیروی انسانی جوان، کارآمد و متخصص بسیاری نیز دارد و اولویت در بکارگیری نیروها در واحدهای تولیدی و صنعتی استان با نیروهای بومی است.
رئیس‌جمهور در پایان تصریح کرد: همه مردم ایران مدیون ایستادگی، رشادت و فداکاری‌های مردم خوزستان هستند و وجب به وجب خاک خوزستان با خون‌های پاک جوانان کشور حفظ شده است. هیچگاه نباید اجازه دهیم که یاد ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس و ایستادگی‌های مردم خوزستان از اذهان پاک شود.