امروز جامعه بشری و فرهنگ و اقتصاد و سیاست بیش از همیشه نیازمند هدایت‌های قرآنی است
323

آیت‌الله رئیسی در آیین تکریم از خادمان قرآنی:

امروز جامعه بشری و فرهنگ و اقتصاد و سیاست بیش از همیشه نیازمند هدایت‌های قرآنی است

رئیس جمهور روز قدس را روز امید همه مستضعفان، مومنان و مظلومان عالم دانست و اظهار داشت: روز قدس روزی است که نوید آزادی قدس شریف و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی و پیروزی دلبستگان به قرآن عزیز را می‌دهد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در بیست و هفتمین دوره آیین تکریم از خادمان قرآنی و اختتامیه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی ارزشمند برای توجه به آموزه‌ها و رهنمودها و فهم قرآن برشمرد و گفت: انسانیت انسان و ربانی و خدایی شدن انسان در پرتو آموخته‌های قرآن شکل می‌گیرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند ابزار شناخت و معرفت را به همه انسان‌ها کرامت کرده اما برخی از انسان‌ها از آن بهره نمی‌برند، افزود: هر کس که از قرآن که «هدی للناس» و پیامبری که «کافه للناس» است، بهره برد، به قله‌های انسانی هدایت می‌شود و مانند حضرت سلمان به جایگاه رفیعی می‌رسد.
دکتر رئیسی همچنین با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت ناس است که ظرفیت هدایت همه انسانها را دارد، اظهار داشت: با این حال برخی از این هدایت برخوردار نمی‌شوند. امروز جامعه بشری و فرهنگ و اقتصاد و سیاست و تمام لایه‌های زندگی انسان معاصر بیش از هر زمان دیگری نیازمند هدایت‌های قرآنی است.
رئیس جمهور تصریح کرد: اگر همه ما و جامعه بشری دل به آیات نورانی قرآن و به هدایت‌های مفسران و مبیّنان قرآن یعنی ائمه هدی (ع) که عِدل قرآن هستند، بدهیم دولت اسلامی، جامعه اسلامی، نظام اسلامی و تمدن اسلامی در پرتو هدایت‌های قرآن شکل می‌گیرد. مدنیتی که در پرتو قرآن نباشد، مدنیتی نیست که موجب ارتقای انسان بشود.
آیت‌الله رئیسی با قدردانی از تلاش‌های امام راحل و مقام معظم رهبری برای احیا و و توجه به فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: امروز جامعه بیش از همه زمان‌ها نیاز به امید و امیدآفرینی دارد. امید و امیدآفرینی در پرتو قرآن و آموخته‌های قرآن امکان‌پذیر است.
رئیس جمهور ادامه داد: اگر مجاهدان فلسطینی در میدان ابتکار عمل را در دست دارند این در پرتو آموخته‌های قرآن حاصل شده است والا ساز و برگ نظامی، پول و امکانات در طرف مقابل است. به جوان فلسطینی در غزه، یا جوان لبنانی و افغانستانی بگوییم به چه دلخوش کردی، قرآن را سر دست می‌گیرد و می‌گوید به این کتاب دل خوش کرده‌ام.
دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز امید و آرامش در پرتو آیات نورانی قرآن و توجه و دل دادن به قرآن حاصل می‌شود، گفت: فردا روز قدس است. خداوند امام بزرگوار ما را رحمت کند که یادگار ارزشمندی را با نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس از خودشان به جای گذاشتند.
رئیس جمهور افزود: روز قدس، روز امید همه مستضعفان، مومنان و مظلومان عالم و روزی است که نوید آزادی قدس شریف و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی و پیروزی دلبستگان به قرآن عزیز را می‌دهد. آیات قرآن این نوید را به ما می‌دهند که هر کس خداوند متعال و دین خدا را یاری کند، خداوند دست او را خواهد گرفت و این هدایت کسانی است که در مسیر خدا گام بردارند.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه راه شهدای بزرگوار ما از جمله شهید سلیمانی، ایستادگی و دلدادگی به قرآن است، اظهار داشت: اعتراف سخنگوی کاخ سفید به اینکه آمریکا در اعمال فشارهای حداکثری شکست مفتضحانه‌ای خورده به برکت ایستادگی و برخورداری از آموزه‌های قرآن کریم است.
رئیس جمهور در این مراسم از همه خادمان قرآنی که پس از تعطیلی دو ساله این نمایشگاه بار دیگر جمع خادمان قرآن را گرد هم آورده و نمایشگاه اثربخشی را شکل دادند، صمیمانه قدردانی کرد.
آیت‌الله رئیسی در این مراسم ضمن بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، از ۱۲ نفر از خادمان قرآن کریم تجلیل و قدردانی کرد.