دولت مصمم است ساختارهای فسادزا را اصلاح و دست جریان قدرت و ثروت را از سفره مردم قطع کند
720

آیت‌الله رئیسی در دیدار جمعی از آحاد مختلف مردم آذربایجان شرقی:

دولت مصمم است ساختارهای فسادزا را اصلاح و دست جریان قدرت و ثروت را از سفره مردم قطع کند

رئیس جمهور اظهار داشت: دولت مصمم است با تکیه بر قدرت و قوتی که نشأت گرفته از حضور شما مردم و در رأس همه قدرت لایزال الهی است، ساختارهای فسادزا را اصلاح و دست جریان قدرت و ثروت را از معیشت و سفره مردم قطع کند.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر به آذربایجان شرقی، در دیدار با جمعی از آحاد مختلف مردم، این استان را برخوردار از ظرفیت‌های مادی، معادن، صنایع و ظرفیت‌های بسیار دیگر توصیف کرد و گفت: مهم‌ترین ظرفیت آذربایجان شرقی، ظرفیت نیروی انسانی کارآمد، زن و مرد و جوانان تحصیلکرده‌ای است که در استان می‌بینیم.
رئیس جمهور فرهنگ، تمدن و مدنیت آذربایجان شرقی را ظرفیت مهم دیگر این استان برشمرد و افزود: تمدن ایرانی و اسلامی که آذربایجان ارائه کرده است، همراه خود خداپرستی، توجه به دیگران، ایثار، مقاومت، اخلاق، معنویت، عدالت و عقلانیت دارد و علما، حکما و فلاسفه بسیاری پرورش داده است.
دکتر رئیسی با تجلیل از سرود خوانده شده به زبان زیبای آذری در این مراسم اظهار داشت: این ابتکار عمل به همه کشورها و ملت‌ها اعلام کرد که دهه نودی‌ها در جمهوری اسلامی آماده سربازی برای وجود مقدس حضرت ولی‌عصر (عج)، دفاع از حریم حرم جمهوری اسلامی ایران و ادامه دادن راه شهید سلیمانی و شهید باکری در نبرد با دشمنان انقلاب اسلامی هستند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با شکرگزاری به درگاه الهی برای آنکه امروز پس از ۲ سال و اندی روزی را بدون فوتی ناشی از کرونا گذراندیم در حالی که در آغاز کار دولت روزی ۷۰۰ خانوار ایرانی از این بابت داغدار می‌شدند، ‌تصریح کرد: از همه خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان و کسانی که در این عرصه تلاش کردند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه دولت مردمی فعالیت خود را با ۲ اولویت مهار کرونا و سامان دادن امور معیشتی و اقتصادی مردم آغاز کرد، خاطرنشان کرد:‌ دولت پس از مهار موفق شیوع کرونا،‌ تمام همت خود را متوجه این موضوع کرد که عدالت را در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و حوزه‌های مختلف اجرا کند.
رئیس جمهور ادامه داد: دولت بودجه ۱۴۰۱ را با محوریت عدالت تقدیم مجلس کرد و در ضمن به دنبال آن است که ساختارهای فسادزا و ساختارهایی را که در آنها رانت‌خواری و ویژه‌خواری وجود دارد، اصلاح کند. امروز دولت این آمادگی را دارد گامی‌هایی را در جهت اصلاح امور اقتصادی بردارد که به عدالت اجتماعی و قطع کردن دست مفسدان و رانت‌خواران منجر شود.
دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این اجتماع معنادار با حضور مردان و زنان عزیز آذربایجانی و به ویژه جوانان و نوجوانان اولین اجتماع اینچنینی است که بنده در ایام کرونایی در آن حضور داشته‌ام، گفت:‌ یکی از دغدغه‌های بنده برای حضور در استان‌ها این بود که چگونه با وجود همه‌گیری کرونا در اجتماعات مردمی حضور یافته و به مردم عرض ادب و ارادت کنم. گویا اینگونه مقدر شده که حضور در اجتماعات اینچنینی از تبریز آغاز شود و لذا این حضور و جلسه را جلسه‌ای مبارک نه برای آذربایجان بلکه برای کشور می‌دانیم.
رئیس جمهور در ادامه با اظهار امیدواری نسبت به اینکه اصلاحات اقتصادی دولت به طور واقعی به قطع دست مفسدان و رانت‌خواران بیانجامد، افزود: مردم آذربایجان و جوانان عزیز و برومند و خانواده معزز شهیدان بدانید که دولت مصمم است ساختارهای فسادزا را در همه جا اصلاح کند. ما با قدرت و قوتی که نشأت گرفته از حضور مردم و حضور شما عزیزان و در رأس همه قدرت لایزال الهی است، دست جریان قدرت و ثروت را که بخواهد اقتصاد کشور را تهدید کند، از سفره مردم و اقتصاد کشور، قطع خواهیم کرد.
آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: بنده از برخی مشکلاتی که در سفره مردم و معیشت خانواده‌های محترم در سراسر کشور ایجاد شده مطلعم. هیچ شب و روز، ساعت و حتی دقیقه‌ای بر من و همکارانم نمی‌گذرد الا اینکه در فکریم که چگونه می‌شود مشکلات معیشتی مردم را حل کرد. بدانید همراه و در کنار شما هستیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه همراهی بزرگ ملت ایران در ناکام گذاشتن معاندین و مخالفین انقلاب اسلامی مثال زدنی است، تصریح کرد: حقیقتاً معاندین و مخالفین تصور می‌کردند با بلندگوهای خودشان بتوانند کاری از پیش ببرند، اما مردم آذربایجان و ملت بزرگ ایران با بصیرت و حضور در صحنه و با همکاری و همراهی با دولت، دشمن را در این عرصه و همه عرصه‌ها ناکام گذاشتند.
دکتر رئیسی در ابتدای سخنان خود با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: در دهه کرامت قرار داریم. کرامت به معنای بخشیدن قبل از خواستن است و گاهی جلوه آن، بخشش مال و آبرو است و گاهی جلوه این کرامت بخشش جان است و از همین رو شهیدان ما قبل از آنکه شهید باشند، کریم‌اند.
رئیس جمهور با تمجید از ۱۰ هزار شهید و ۲۴ هزار جانباز و ایثارگر آذربایجان شرقی تصریح کرد:‌ این استان مهد دلیران، شجاعت و غیرت است. تاریخ این سرزمین، هم در نهضت مشروطه، هم در ۲۹ بهمن و هم در دفاع مقدس، بزرگترین دلیل صدق، شجاعت، ایثار و غیرت آذربایجان است. نام شهدا که در هر کوی و برزنی در این استان و در این کشور به چشم می‌خورد دلیل صدق این مدعا است که مردم این خطه مردمی مقاوم، بصیر، شجاع، زمان‌شناس و حماسه‌آفرینند.