اصفهان استان انقلاب و دفاع از ارزش‌های انقلاب است
813

آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به اصفهان:

اصفهان استان انقلاب و دفاع از ارزش‌های انقلاب است

رئیس جمهور با بیان اینکه استان اصفهان در دفاع مقدس، نقشی مثال‌زدنی داشت، تصریح کرد: ۲۳ هزار شهید و قریب به ۵۰ هزار ایثارگر همه گواه بر این است که اصفهان حقیقتاً، استان انقلاب و استان دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در بدو ورود به استان اصفهان در گفتگو با خبرنگاران درباره اهداف سفر دولت مردمی به این استان گفت: اصفهان، استان ایثار و شهادت، علم و فرهنگ و هنر، دین‌مداری و ولایتمداری و مهد پرورش فلاسفه و حکما، فقیهان و سرداران رشید و دلاوران بسیاری است که نه فقط برای اصفهان بلکه برای کشور و جهان اسلام، مایه افتخار هستند.
رئیس جمهور افزود: استان اصفهان در دفاع مقدس، نقشی مثال‌زدنی داشت. ۲۳ هزار شهید و قریب به ۵۰ هزار ایثارگر همه گواه بر این است که حقیقتاً اصفهان، استان انقلاب و استان دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
دکتر رئیسی با بیان اینکه این صفات برای همه بویژه برای مسئولان مسئولیت آفرین است، اظهار داشت: باید نسبت به اصفهان توجه خاصی داشت تا مشکلات مردم استان را اذیت نکند.
رئیس جمهور اصفهان را استان استعدادها و ظرفیت‌های فراوان توصیف و تصریح کرد: اصفهان، استان کشاورزی، گردشگری و صنعت است که می‌تواند به قطب علم و فناوری تبدیل شود. در کنار اینها مهم‌ترین ظرفیت اصفهان نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده‌ای است که در استان داریم.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه بیش از همه مشکلات کم‌آبی مردم استان را رنج می‌دهد، خاطرنشان کرد: کم‌آبی از مسایلی است که دولت برای رفع آن برنامه دارد و اطمینان داریم با کمک مسئولان محترم و مردم عزیزمان در این استان، این مشکل قابل رفع است.
رئیس جمهور رفع مشکل کم‌آبی را نیازمند نوعی از مدیریت دانست که در اعمال این مدیریت مردم همراه دولت خواهند بود و گفت: به این نکته در سفر توجه شده و اعتباراتی در نظر گرفته شده است.
دکتر رئیسی افزود: متاسفانه طرح‌های نیمه‌تمامی در این استان هست که اجرای آنها از دهه ۶۰ آغاز شده است. باید بررسی کرد که چرا طرح‌هایی از دهه ۶۰ تاکنون در اینجا نیمه‌تمام مانده و همچنان به سامان نرسیده است. این از جمله مسایلی است که مردم را رنج می‌دهد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم اصفهان پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام است، اظهار داشت: در همه استان‌ها طرح‌های نیمه تمام داریم لذا در سفرهای دولت مردمی به استان‌ها اجرای طرح جدیدی آغاز نمی‌شود.
آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: اگر ضرورت ایجاب کند اجرای طرح‌های جدید را نیز آغاز می‌کنیم، اما عمده برنامه ما در سفرهای استانی دنبال کردن نهضت به سامان رساندن طرح‌های نیمه تمام است. طرح‌هایی جلوی چشم مردم داریم که گاه اجرای آنها بین ۱۰ تا ۳۰ سال در یک شهرستان و مرکز استان به طول انجامیده و مردم را رنج می‌دهد.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پیش از هر سفر استانی دولت مردمی، نظرات نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، استاندار محترم، نمایندگان محترم استان، علمای اعلام در استان و مدیران محترم جمع‌آوری و در راستای رفع مشکلات استان جمع‌بندی می‌شود و ان‌شاء الله در جلساتی که خواهیم داشت، بویژه در جلسه شورای اداری، مصوبات سفر اعلام می‌شود. امیدواریم خبرهای خوبی برای مردم در این مصوبات وجود داشته باشد.