مردم به حل مشکلات امید دارند، دولت با تلاش جهادی از این امید پاسداری خواهد کرد
634

آیت‌الله رئیسی در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمانشاه:

مردم به حل مشکلات امید دارند، دولت با تلاش جهادی از این امید پاسداری خواهد کرد

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه علم باید در کنار صنعت و کشاورزی قرار گیرد، گفت: اگر علم کنار ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی استان کرمانشاه قرار گیرد، وضعیت کشاورزی کرمانشاه تغییر خواهد کرد.

آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمانشاه، با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری صحیح از ظرفیت نخبگان در کشور، گفت: ارتباط بین دولت با جامعه و نخبگان باید دائمی و مستمر باشد.
رئیس جمهور با اشاره به ایستادگی مردم کرمانشاه در مقابل جریان نفاق، گفت: سوابق مجاهدات و ایثارگری‌های مردم این استان جزء نقاط درخشان تاریخ این مرز و بوم است و هیچ گاه نباید فراموش شود.
آقای رئیسی با اشاره بر ضرورت برنامه‌ریزی صحیح برای غلبه بر مشکلات مردم استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: واقعاً انسان دوست ندارد مشکلاتی همچون حاشیه‌نشینی که برای سال‌های گذشته است را در این شهر ببیند.
دکتر رئیسی اظهار داشت: در همه استان‌ها باید استفاده از نیروهای انقلابی و کارآمد در دستور کار قرار گیرد و هر کسی که با نگاه تحول‌گرایانه در ساختار اداره کشور، سازگاری ندارد کنار گذاشته شود. نباید معطل افرادی باشیم که اهل تحول نیستند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد شهید حاج قاسم سلیمانی به محوریت اصل «ما می‌توانیم» در دولت اشاره کرد و گفت: معتقدیم به دست توانای شما نخبگان بسیاری از کارها انجام‌شدنی است. باید به مردم میدان داده شود. پیشرفت کشور در بسیاری از حوزه‌ها مرهون حضور و اراده مردم و نخبگان است.
رئیس جمهور با اشاره به مشکل اشتغال در استان کرمانشاه، گفت: باید در این استان یک قرارگاه برای ایجاد اشتغال تشکیل شود؛ جوانان در این منطقه نباید احساس بیکاری کنند. حل این مشکل نیازمند اراده است.
رئیس جمهور افزود: در بسیاری از نظرسنجی‌ها امید به توانایی و کارآمدی دولت برای حل مشکلات وجود دارد و دولت مصمم است با عملکرد تحول‌گرایانه و جهادی از این امید پاسداری کند.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به معطل ماندن پروژه‌های نیمه‌تمام در بسیاری از مناطق کشور، اظهار داشت: پروژه‌های نیمه تمام مردم را غصه دار کرده است. باید کار واقعی شکل گیرد و مردم ببینند گره‌ای از مشکلات آنان باز شده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه این استان مسیر عبور زائران کربلا است، اظهار داشت: مردم ایران عاشق حضرت اباعبدالله(ع) هستند. نخست‌وزیر عراق برای میزبانی از مردم ایران در عرفه و اربعین اعلام آمادگی کرد و به تعهدات خود در روز عرفه نیز عمل کرد.
دکتر رئیسی با اشاره به پیشنهاد یکی از نخبگان در مورد اینکه نمایندگانی از سوی دولت به این استان اعزام شوند تا افراد ناکارآمد شناسایی و به رئیس جمهور گزارش داده شود، گفت: این کار را انجام خواهم داد و نمایندگانی برای بررسی این موضوع به استان خواهند آمد.
رئیس جمهور با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان کرمانشاه، ‌گفت:‌ حتماً جلوی واردات کالاهایی که در کشور به صورت استاندارد و با کیفیت ساخته شده است، گرفته می‌شود. اجازه نمی‌دهیم واردات بی‌رویه تولید را در کشور دچار مشکل کند.