ایستادگی سرافرازانه عشایر در مقابل توطئه‌های بیگانگان همواره پرچم عزت کشور را در اوج اهتزاز نگاه داشته است
555

دکتر رئیسی در پیامی به یادواره سرداران و ۳ هزار شهید ایل قشقایی:

ایستادگی سرافرازانه عشایر در مقابل توطئه‌های بیگانگان همواره پرچم عزت کشور را در اوج اهتزاز نگاه داشته است

رئیس جمهور عشایر غیور قشقایی را ذخیره‌های معنوی کشور برشمرد که وفاداری به هویت اسلامی- ایرانی و ایستادگی سرافرازانه آنان در مقابل توطئه‌های پرشمار بیگانگان در طول تاریخ، باعث گردیده همواره پرچم عزت و استقلال کشور در اوج اهتزاز نگاه داشته شود.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به یادواره سرداران و ۳ هزار شهید ایل قشقایی آورده است: سرداران، امیران، شهدا و علمای بزرگوار عشایر قشقایی مظهر شکوهمند ریشه‌های ایمانِ دینی در میان ملت ایران‌اند که انگیزه‌های عزتمندانه‌شان را هرگز نمی‌توان به چیزی کمتر از کسب رضای خداوند متعال فروکاست و مجاهدت رزمندگان دلاور و صلابت خانواده‌های صبور شهدای‌شان را جز در پیوند با انگیزه‌های الهی نمی‌توان تحلیل و تفسیر کرد.
متن کامل این پیام به شرح زیر است؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«ان‌الله اشتَری مِن المُومِنینَ اَنفُسهِم و اَموالِهم بِان لهمُ الجَنَه» (توبه، ۱۱۱)
تاریخ ایران اسلامی، مشحون از خاطره رشادت‌های عشایر غیور ایران در مبارزه با استبداد و استعمار و عطرآگین از خون شهدای بزرگوار این عزیزان است که به برکت بهره‌مندی از وجدان‌های بیدار و فطرت‌های زلال، به پیشگاه الهی تقدیم شده است.
عشایر غیور قشقایی، ذخیره‌های معنوی کشورند که وفاداری به هویت اسلامی- ایرانی و ایستادگی سرافرازانه آنان در مقابل توطئه‌های پرشمار بیگانگان در طول تاریخ، باعث گردیده همواره پرچم عزت و استقلال کشور در اوج اهتزاز نگاه داشته شود.
فداکاری، شجاعت و روحیه شهادت‌طلبی عشایر قهرمان قشقایی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۳۰۰۰ شهید گرانقدر، جلوه‌هایی درخشان از غیرت، دلاوری و سلحشوری است که ریشه در ایمان به کلمه طیبه توحید، دینداری خالصانه و تمسک به حبل‌المتین و ریسمان الهی وحدت اسلامی دارد.
مفاهیم متعالی و ارزش‌های اسلام نابی که امام راحل عظیم‌الشأن(ره) با تکیه بر آن‌ها انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و رهبر عزیز انقلاب(حفظه‌الله) به پشتوانه ملت شهیدپرور ایران و با بهره‌گیری از همان حقایق نورانی در برابر انبوه خصومت‌های ظلمانی نظام سلطه ایستاده‌اند و هویت و آرمان انقلاب را زنده نگه‌ داشته‌اند.
سرداران، امیران، شهدا و علمای بزرگوار عشایر قشقایی مظهر شکوهمند ریشه‌های ایمانِ دینی در میان ملت ایران‌اند که انگیزه‌های عزتمندانه‌شان را هرگز نمی‌توان به چیزی کمتر از کسب رضای خداوند متعال فروکاست و مجاهدت رزمندگان دلاور و صلابت خانواده‌های صبور شهدای‌شان را جز در پیوند با انگیزه‌های الهی نمی‌توان تحلیل و تفسیر کرد.
این جانب صمیمانه‌ترین سلام‌های خود را به عشایر عزیز و گرانقدر قشقایی تقدیم داشته و به ارواح طیبه شهدای والامقام این خطه دلاورپرور، درود می‌فرستم و اطمینان دارم همچون گذشته روحیه دلیری، ظلم‌ستیزی و عزت‌آفرینی ایل قشقایی، الهام‌بخش نسل‌های آینده انقلاب خواهد بود و برای کشور عزیزمان، آینده‌ای درخشان و پرشکوه رقم خواهد زد.
در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران این یادواره ارزشمند، از پدران، مادران و خانواده معزز شهدا و همه رهروان راه افتخارآفرین‌شان، التماس دعا دارم.
والسلام علیکم و رحمه‌الله
سید ابراهیم رئیسی