دکتر رئیسی دقایقی قبل با استقبال معاون اول وارد تهران شد
330

پس از سفر پرکار سه روزه به ازبکستان؛

دکتر رئیسی دقایقی قبل با استقبال معاون اول وارد تهران شد

رئیس جمهور پس از سفری سه روزه به ازبکستان، به منظور دیدار رسمی دوجانبه و شرکت در بیست و دومین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، دقایقی پیش با استقبال مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری و معاون اول وارد تهران شد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بامداد شنبه، پس از سفری سه روزه به ازبکستان که به منظور دیدار رسمی دوجانبه با رئیس جمهور این کشور و نیز شرکت در بیست و دومین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای انجام شد، دقایقی قبل با استقبال حجت‌الاسلام قمی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری و دکتر محمد مخبر معاون اول وارد تهران شد.
رئیس جمهور در حاشیه بیست و دومین نشست سازمان همکاری شانگهای همچنین با تعدادی از سران کشورهای شرکت کننده در این نشست از جمله قزقیزستان، تاجیکستان، پاکستان، روسیه، بلاروس، چین، هند، ترکیه و نیز دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نیز دیدار و گفتگو کرد.
دیدار با فعالان اقتصادی و تجار ایرانی مقیم ازبکستان، حضور در مسجد اهل بیت رسول‌الله (ص) شهر سمرقند و سخنرانی در جمع نمازگزاران این مسجد، نیز شرکت در آیین غرس نهال یادبود بیست و دومین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان شانگهای و بازدید از مجموعه میدان ریگستان از دیگر برنامه‌های سفر سه روزه رئیس جمهور به ازبکستان بود.
در جریان این سفر اسناد رسمی عضویت کشورمان در سازمان همکاری شانگهای میان وزیر امور خارجه و دبیرکل سازمان همکاری شانگهای به امضا رسید و روند ارتقای عضویت جمهوری اسلامی ایران از عضو ناظر به عضو اصلی این اتحادیه منطقه‌ای مهم تکمیل شد.