بازدید دکتر رئیسی از اولین خط تولید تایر تک مرحله‌ای کشور در کارخانه کویرتایر بیرجند
110

بازدید دکتر رئیسی از اولین خط تولید تایر تک مرحله‌ای کشور در کارخانه کویرتایر بیرجند

رئیس جمهور از اولین خط تولید تایر تک مرحله‌ای (UNI STAGE) در کارخانه کویرتایر بیرجند که به شکل کامل در داخل کشور ساخته شده است، بازدید کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در جریان سفر دولت مردمی به استان خراسان جنوبی به کارخانه کویرتایر به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی و تولیدی استان رفت و از بخش‌های مختلف تولیدی و نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات این کارخانه بازدید کرد.

رئیس جمهور در بدو ورود به کارخانه کویرتایر از خط تولید تک مرحله‌ای این کارخانه که برای اولین بار به همت متخصصان داخلی ساخته و به بهره‌برداری رسیده است، بازدید کرد. ساخت و بهره‌برداری از این خط تولید توسط متخصصان کشورمان باعث صرفه‌جویی ۳۰۰ هزار دلاری در ساخت و راه‌اندازی هر دستگاه از این خط تولید در کشور شده است. ایران هشتمین کشور دنیاست که به دانش ساخت و بهره‌برداری از خط تولید (UNI STAGE) دست یافته است.

آیت‌الله رئیسی همچنین از خط تولید تایرهای SUV و CUV که در داخل کشور طراحی و ساخته شده‌اند نیز بازدید کرد که باعث خودکفایی در تولید این نوع تایرها در کشور شده‌اند.

رئیس جمهور از نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات با هدف توسعه زنجیره تامین در این واحد صنعتی نیز بازدید کرد.

دکتر رئیسی در پایان بازدید خود در جمع کارگران این کارخانه با قدردانی از تلاش‌های همه مدیران و کارگران این واحد صنعتی گفت: امروز شاهد نگاه دانش‌بنیان و بومی‌سازی به روزترین فناوری‌ها در این کارخانه بودیم که باعث خوشحالی و ارزشمند است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مدیران کارخانه، محصولات تولیدی آن نه تنها قابل رقابت با بهترین و جدیدترین محصولات دنیاست، بلکه نسبت به آنها برتری کیفی نیز دارد، اظهار داشت: این مصداق بارز عمل به شعار سال یعنی «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» است.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: محصول تلاش شما کارگران، مهندسان و مدیران کارخانه کویرتایر تولید ثروت و قدرت برای کشور است. تولید قدرت صرفا در تولید سلاح و تجهیزات نظامی نیست، بلکه تولید محصولات با کیفیت و به‌روز به نحو احسن برای کشور تولید قدرت و ثروت می‌کند و از این بابت از همه شما صمیمانه قدردانی می‌کنم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به پایه‌گذاری این کارخانه از سوی مردم و تعداد قابل توجه سهامداران مردمی این واحد صنعتی گفت: این واحد صنعتی گواه خوبی برای این ادعاست که هر جا کار به مردم سپرده شده است، به خوبی پیش رفته و نشان می‌دهد که باید به مردم میدان داد.