جوانان مهمترین سرمایه امروز و آینده کشورند

رئیس جمهور در جلسه شورای عالی جوانان:

جوانان مهمترین سرمایه امروز و آینده کشورند

رئیس جمهور شور و نشاط و روحیه مشارکت‌جویی جوانان را سرمایه‌ای ارزنده برای کشور خواند و بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان بویژه در امر ازدواج، شغل و مسکن آنها تاکید کرد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز شنبه، در جلسه امروز شورای‌عالی جوانان که همزمان با روز ولادت حضرت علی اکبر، فرزند رشید و قهرمان امام حسین(ع) و روز جوان برگزار شد، جوانان را مهمترین سرمایه برای امروز و آینده کشور برشمرد و بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان، بویژه تسهیل ازدواج از طریق تمهید دسترسی آسان به شغل و مسکن تاکید کرد.

رئیس جمهور تشکیل مراکز گفتگو با جوانان برای باز کردن گره‌های ذهنی آنان در زمینه‌های مختلف را بسیار لازم و امری سازنده خواند و افزود: همه صاحبان قلم و سخن و نخبگان، علما و استادان و معلمان باید در راه‌اندازی و تقویت مراکز گفت و شنود با جوانان مشارکت فعال داشته باشند و وزارت کشور نیز به ایجاد و تشکیل این مراکز اهتمام ورزد.

رئیس شورای‌عالی جوانان ایجاد نشاط و امید در نسل آینده کشور را از محوری‌ترین کارها در بخش جهاد تبیین برشمرد و با اشاره به اهمیت نقش روایتگری درست و صادقانه در جهاد تبیین، کاروان‌های راهیان نور را الگوی موفقی در این زمینه دانست و بار دیگر بر توجه بیشتر به راه‌اندازی و گسترش اردوهای راهیان پیشرفت تاکید کرد.

رئیس جمهور اعطای نشان امید به جوانان را در ایجاد انگیزه و تشویق جوانان موثر دانست و با ضروری خواندن بازنگری در آیین‌نامه اعطای نشان‌های دولتی گفت: با توجه به ارتباط مسایل جوانان با بسیاری از نهادها و دستگاه‌ها باید کاری جامع و هماهنگ در این زمینه صورت گیرد.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان از سال‌ها پیش با شبیخون فرهنگی اندیشه و عمل نسل جوان ما را هدف قرار دادند، همه دستگاه‌ها از جمله شوراهای عالی انقلاب فرهنگی و جوانان باید با روش‌های نو و موثر اجازه ندهند دشمن در میان آینده‌سازان کشور لشکرسازی کند که ایجاد اتاق‌های فکر، مشاوره، گفت و شنود و نشست و برخاست با هدف تبیین و استفاده از جوانان برای مشارکت در حل مشکلات از جمله راه‌های مقابله با این حرکت دشمنان است.

دکتر رئیسی شور و نشاط و روحیه مشارکت‌جویی جوانان را سرمایه‌ای ارزنده خواند و پیشنهاد دهد که تجربه‌های ارزنده نظیر فعالیت خودجوش گروه‌های جهادی و امداد و نجات در این زمینه می‌تواند ملاک و الگو قرار گیرد.

رئیس شورای‌عالی جوانان همچنین با تبریک میلاد با سعادت سبط اکبر حضرت سیدالشهدا، حضرت علی اکبر علیه‌السلام، ایشان را الگویی شایسته و درس آموز برای جامعه اسلامی بویژه نسل جوان توصیف کرد.

چهل و دومین جلسه شورای‌عالی جوانان مصوباتی هم داشت.

در این جلسه برنامه ملی گفت و شنود با جوانان و همچنین سند ملی روایت پیشرفت و دستورالعمل صدور پروانه فعالیت راهنمای ازدواج پس از بحث و تبادل نظر اعضا تصویب شد.