اردوهای راهیان نور تلاشی ارزشمند و موثر برای آشنایی نسل جوان با ارزش‌ها و شهدای دفاع مقدس است
207

دکتر رئیسی در جمع زائران راهیان نور در یادمان شهدای غواص:

اردوهای راهیان نور تلاشی ارزشمند و موثر برای آشنایی نسل جوان با ارزش‌ها و شهدای دفاع مقدس است

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های دشمن برای جذب نوجوانان و جوانان با تکیه بر هجمه‌های فرهنگی و اخلاقی اظهار داشت: باید از بانیان و برگزارکنندگان راهیان نور که حرکتی بسیار ارزشمند، موثر و زیبا برای آشنایی نوجوانان و جوانان با ارزش‌ها و شهدای ۸ سال دفاع مقدس است، قدردانی و حمایت کنیم و نباید اجازه دهیم نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی تحت تاثیر هجمه‌های دشمنان قرار گیرند.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، ظهر امروز دوشنبه در جریان سفر به استان خوزستان، با حضور در جمع زائرن راهیان نور در یادمان شهدای غواص نهر علقمه، پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمع زائران سرزمین‌های نور گفت: این سرزمین مقدس است، چرا که مجاهدان خدا در آن با دشمنان به جهاد پرداختند و جانشان را فدای اسلام و قرآن کردند.
رئیس جمهور با قدردانی از ابتکار راه‌اندازی اردوهای راهیان نور و با سپاسگزاری از تلاش‌های ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و ارتش در این زمینه خاطرنشان کرد: حاضران در اردوهای راهیان نور سال جدید را در جایی تحویل می‌کنند که جایگاه رزمندگان، مجاهدان و شهدای هشت سال دفاع مقدس بوده است.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه روایتگری و تصویرسازی از حضور شهدا و رزمندگان در مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم بازماندگان دفاع مقدس، روایتگری رشادت‌های شهدا و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است و قشرهای مختلف از دانشگاهیان و بازاریان تا مسئولین باید بدانند که امنیت امروز آنها مرهون رشادت‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس است و آنها باید برای گره‌گشایی از زندگی مردم و نشاط آفرینی در جامعه تلاش کنند.
رئیس جمهور در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه شهدا اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان بیفتد، تصریح کرد: دفاع مقدس صرفا رویارویی با رژیم بعث و صدام حسین نبود، بلکه رزمندگان اسلام در برابر تمام جهان کفر ایستادند و از همین رو یادمان شهدا باید به عنوان تذکار رشادت‌‌های شهدای ۸ سال دفاع مقدس به یادگار باقی بماند.
آیت‌الله رئیسی با قدردانی از سازندگان فیلم زیبای غریب که به زندگی و دوران حضور شهید سردار بروجردی در مناطق عملیاتی غرب کشور می‌پردازد، به هنرمندان، فیلمنامه‌نویسان و کارگردان‌ها توصیه کرد بیشتر به موضوع شهدای ۸ سال دفاع مقدس بپردازند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس برخی از خانواده‌ها دو، سه و حتی ۴ فرزند خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند، افزود: در برخی از سفرهای استانی به دیدار خانواده‌های شهدایی می‌رویم که برخی از آنها بیش از ۲ فرزند خود را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده‌اند، اما با صبر مثال‌زدنی و روحیه قوی، به مسئولان کشور، قوت قلب می‌دهند.
دکتر رئیسی با بیان اینکه علیرغم جولان و جلب توجه کفر، اما خداوند اجازه نخواهد داد خون شهدا پایمال شود، تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس شهدا با نثار جان خود در آزمون الهی موفق شدند و خانواده‌های آنها هم به واسطه صبر زینب‌گونه، از امتحانات الهی سربلند بیرون آمدند و امتحان خود را خوب پس دادند و حالا نوبت ماست تا با خدمتگزاری خون شهیدان را پاس بداریم.
رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های دشمن برای جذب نوجوانان و جوانان با تکیه بر هجمه‌های فرهنگی و اخلاقی اظهار داشت: باید از بانیان و برگزارکنندگان راهیان نور که حرکت بسیار ارزشمند و زیبایی برای آشنایی نوجوانان و جوانان با ارزش‌ها و شهدای ۸ سال دفاع مقدس است، قدردانی و حمایت کنیم و نباید اجازه دهیم نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی تحت تاثیر هجمه‌های دشمنان قرار گیرند.
آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه راهیان نور، یکی از راه‌های مصون‌سازی جوانان در برابر هجوم فکری و فرهنگی است، تصریح کرد: اخیرا شاهد برپایی اردوهای راهیان پیشرفت هستیم که در آنها نوجوانان و جوانان با حاصل تلاش‌های متخصصان جوان کشور که با وجود تحریم‌ها و تهدیدهای شدید به دست آمده است، آشنا می‌شوند.
پیش از سخنان رئیس جمهور، حاج حسین یکتا، از راویان ۸ سال دفاع مقدس به معرفی منطقه عملیاتی و یادمان شهدای غواص نهر علقمه و رشادت‌های شهدای دفاع مقدس پرداخت.