پیام تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت شاعر انقلابی و پیشکسوت استاد عباس براتی‌پور
178

پیام تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت شاعر انقلابی و پیشکسوت استاد عباس براتی‌پور

رئیس جمهور در پیامی درگذشت شاعر انقلابی و پیشکسوت استاد عباس براتی‌پور را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه هنری و ادبی کشور تسلیت گفت.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تسلیت درگذشت شاعر انقلابی و پیشکسوت استاد عباس براتی‌پور تصریح کرد: تربیت شاعران جوان از طریق هدایت جلسات نقد و بررسی شعر در حوزه هنری و بیش از یک دهه مدیریت جلسات شعر شاعران با رهبر معظم انقلاب بخشی از فعالیت‌های این شاعر با قریحه بود.
متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت شاعر انقلابی و پیشکسوت مرحوم استاد عباس براتی‌پور موجب تاثر و تالم خاطر شد.
این هنرمند ولایی و مردمی با زبانی رسا و ادبیاتی فاخر، آثار ارزنده‌ای در عرصه ادبیات متعهد و پایداری خلق کرد و با الهام از فرهنگ عاشورایی، اشعار آیینی ماندگاری به ویژه در وصف و مدح ائمه اطهار (ع) از خود به یادگار گذاشت.
تربیت شاعران جوان از طریق هدایت جلسات نقد و بررسی شعر در حوزه هنری و بیش از یک دهه مدیریت جلسات شعر شاعران با رهبر معظم انقلاب بخش دیگری از فعالیت‌های این شاعر با قریحه است.
اینجانب این ضایعه را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه هنری و ادبی کشور تسلیت می‌گویم و برای ایشان علو درجات و همجواری با صالحان و برای عموم بازماندگان معزز صبر و سلامتی از درگاه خداوند مسئلت دارم.
سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری اسلامی ایران