آیت‌الله رئیسی: برنامه جامع همکاری‌های ایران و سوریه آغازگر فصل جدیدی در روابط دوستانه و برادرانه دو کشور است
191

دیدار نخست وزیر سوریه با رئیس جمهور کشورمان؛

آیت‌الله رئیسی: برنامه جامع همکاری‌های ایران و سوریه آغازگر فصل جدیدی در روابط دوستانه و برادرانه دو کشور است

رئیس جمهور برنامه جامع همکاری‌های راهبردی و بلندمدت ایران و سوریه را که در سفر وی به دمشق در سطح مقامات عالی دو کشور امضا شد، آغازگر فصل جدیدی در روابط دوستانه و برادرانه دو کشور دانست.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در دیدار حسین عرنوس نخست وزیر سوریه، برنامه جامع همکاری‌های راهبردی و بلندمدت ایران و سوریه را که در این سفر در سطح مقامات عالی دو کشور امضا شد، آغازگر فصل جدیدی در روابط دوستانه و برادرانه دو کشور دانست.
رئیس جمهور در این دیدار، توجه ویژه نخست وزیر سوریه به اجرای کامل اسناد و توافق‌نامه‌های همکاری امضا شده بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان ایران در حوزه‌های اقتصادی‌ تاکید کرد: همکاری‌های ایران و سوریه، در روزهای آرام پس از بحران باید در زمینه‌های تجاری و اقتصادی تداوم و گسترش پیدا کند تا دو ملت از منافع آن برخوردار شوند.
حسین عرنوس نخست وزیر سوریه هم در این دیدار از حمایت‌ها و کمک‌های دولت و ملت ایران در مقطع بحران سوریه قدردانی و تصریح کرد: سوریه هرگز محبت‌های برادران ایرانی خود در دوره جنگ را فراموش نمی‌کند و در همکاری‌ها برای بازسازی نیز ایران در اولویت ما قرار دارد.
نخست وزیر سوریه با استقبال از گسترش روابط تهران و دمشق در زمینه‌های مختلف به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری گفت که اجرای کامل برنامه جامع و ۱۴ سند همکاری‌های دو کشور را با جدیت پیگیری می‌کند.