پیگیری پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس نشان خواهد داد ایران و عراق در اجرای عدالت هیچ ملاحظه‌ای ندارند
205

آیت‌الله رئیسی در دیدار رئیس شورای‌عالی قضایی عراق:

پیگیری پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس نشان خواهد داد ایران و عراق در اجرای عدالت هیچ ملاحظه‌ای ندارند

رئیس جمهور در دیدار رئیس شورای‌عالی قضایی عراق، با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در پرونده ترور سرداران مبارزه با تروریسم نباید مشمول مرور زمان شود، اظهار داشت: پیگیری این پرونده تا حصول نتیجه نشان خواهد داد که دو کشور در اجرای عدالت، در قبال کسانی که به هیچ میثاق و پیمانی پایبند نیستند، هیچ ملاحظه‌ای ندارند.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه در دیدار «فائق زیدان» رئیس شورای‌عالی قضایی عراق، با اشاره به توضیحات وی درباره پیگیری پرونده ترور سرداران مقاومت گفت:‌ اراده دولت و نظام قضایی عراق در پیگیری پرونده جنایت هولناک آمریکایی‌ها در ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس و سپردن آمران،‌ مباشران و عاملان این جنایت به دست عدالت برای ما روشن است.
دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در پرونده ترور سرداران مبارزه با تروریسم نباید مشمول مرور زمان شود، اظهار داشت: پیگیری این پرونده تا حصول نتیجه نشان خواهد داد که ایران و عراق در اجرای عدالت، در قبال کسانی که به هیچ میثاق و پیمانی پایبند نیستند، هیچ ملاحظه‌ای ندارند.
رئیس جمهور با اشاره به تداوم همکاری‌های گسترده تهران-بغداد در حوزه انرژی، بر لزوم پایبندی و تسریع دولت عراق به اجرای تعهداتش تاکید کرد.
«فائق زیدان» رئیس شورای‌عالی قضایی عراق نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش روابط و همکاری‌های قضایی با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: یکی از مهمترین مصادیق همکاری قضایی دو کشور همسایه و برادر، محاکمه همه افرادی است که در جنایت تروریستی به شهادت رساندن سرداران مبارزه با ترویسم مشارکت داشتند.
رئیس شورای‌عالی قضایی عراق همچنین گزارشی از اقدامات این کشور برای پرداخت مطالبات ایران در زمینه فروش گاز و برق به عراق ارائه کرد.