بازدید دکتر رئیسی از فروشگاه ایرانی «مگاسیس» در کاراکاس
199

در دومین روز سفر به ونزوئلا صورت گرفت؛

بازدید دکتر رئیسی از فروشگاه ایرانی «مگاسیس» در کاراکاس

رئیس جمهور در دومین روز سفر به ونزوئلا، صبح امروز سه‌شنبه به وقت محلی به منظور بررسی ظرفیت‌های ونزوئلا برای حضور تولیدکنندگان و عرضه کالاهای تولید ایران، از فروشگاه ایرانی «مگاسیس» کاراکاس بازدید کرد.

در ادامه برنامه‌های سفر رسمی به ونزوئلا، دکتر سید ابراهیم رئیسی، به منظور بررسی ظرفیت‌های موجود در ونزوئلا جهت عرضه کالاهای تولید ایران، در فروشگاه ایرانی «مگاسیس» حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این فروشگاه با مدیران آن گفتگو کرد.

در این بازدید رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت بازار ونزوئلا و صادرات تولیدات و محصولات ایرانی به این کشور، دستوراتی در جهت رفع موانع موجود صادر کرد.

فروشگاه مگاسیس از مرداد ماه 1399 با افتتاح یک شعبه، کار خود را در کاراکاس آغاز و با هدف تسهیل امور تجاری میان ایران و ونزوئلا و فروش هزاران قلم کالای ایرانی، حدود 500 اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در کاراکاس ایجاد کرده است.

مرکز بزرگ فروش محصولات ایرانی «مگاسیس» در کاراکاس به مساحت 20 هزار متر مربع، که به نوعی بازار محصولات تولیدی شرکت‌های ایرانی از جمله مواد خوراکی و بهداشتی محسوب می‌شود، طی سال‌های اخیر به حالت راکد در آمده بود که با دستور رئیس‌جمهور در مسیر رونق قرار گرفت.

آنچه امروز مورد بازدید رئیس جمهور قرار گرفت و دستور احیای آنها صادر شد، می‌تواند بازار قابل قبولی در قلب آمریکای لاتین برای انواع محصولات شرکت‌های ایرانی به‌خصوص محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه‌های مختلف از جمله دارویی و پزشکی باشد.