توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در رشته‌های مختلف و افتخارات کسب شده در این زمینه ضروری است
78

دکتر رئیسی در نشستی با جمعی از اساتید،‌ متخصصان و متولیان آموزش پزشکی:

توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در رشته‌های مختلف و افتخارات کسب شده در این زمینه ضروری است

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در تمام رشته‌ها و افتخارات کسب شده در این زمینه، بر اهمیت ایجاد احساس امنیت شغلی برای جوانان در شرف فارغ‌التحصیلی تاکید کرد.

در پی درخواست جمعی از اساتید، دانشگاهیان و پزشکان از رئیس جمهور برای بررسی مشکلات جامعه پزشکی، دکتر رئیسی عصر امروز با تعدادی از اساتید، متخصصان و متولیان مرتبط با آموزش پزشکی دیدار کرد.

رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه اساتید و جامعه پزشکی بخش مهمی از جامعه نخبگانی هستند که به صورت مستقیم به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، بر نقش رسانه‌ها در تکریم شان و تخصص دانشگاهیان و جامعه پزشکی و پرهیز از تصویرسازی نادرست از این سرمایه‌های علمی و اجتماعی کشور تاکید کرد و افزود: رعایت شأن این قشر و زمینه‌سازی برای حل مشکلات آنها ضروری است.

دکتر رئیسی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مرجعیت علمی کشور در تمام رشته‌ها و افتخارات کسب شده در این زمینه، بر اهمیت ایجاد احساس امنیت شغلی برای جوانان در شرف فارغ‌التحصیلی تاکید کرد.

رئیس جمهور با ضروری دانستن به‌روز شدن مداوم علم پزشکی و به‌کارگیری فناوری‌های جدید از سوی جامعه پزشکی، برداشتن گام‌های اساسی برای رفع مشکلات جذب پزشک در هیئت‌های علمی را نیز مورد تاکید قرار داد و سازمان اداری و استخدامی کشور را مکلف کرد سریعاً شرایط لازم برای این منظور را فراهم کند.

دکتر رئیسی پیش‌تر به معاونت علمی ریاست جمهوری ماموریت داده بود تا نشست‌های فشرده‌ای با دانشگاهیان، وزرای علوم و بهداشت برگزار و جمع‌بندی نیازها و مشکلات آنان و پیشنهادهای عملی حل مشکلات این قشر را در این جلسه ارائه کند.