تبادل ظرفیت‌ها میان ایران و اوگاندا، بسیاری از نیازهای متقابل را برطرف خواهد کرد
206

دکتر رئیسی در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و اوگاندا:

تبادل ظرفیت‌ها میان ایران و اوگاندا، بسیاری از نیازهای متقابل را برطرف خواهد کرد

رئیس جمهور ظرفیت‌های موجود برای گسترش همکاری‌های ایران و اوگاندا را بسیار متنوع دانست و اظهار داشت: اگر ظرفیت‌های متقابل به خوبی از سوی تجار و فعالان اقتصادی دو کشور شناسایی شود، تبادل این ظرفیت‌ها می‌تواند بسیاری از نیازهای متقابل ایران و اوگاندا را برطرف کند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به اوگاندا، شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک تجار و فعالان اقتصادی دو کشور، با بیان اینکه در دیدارها و رایزنی‌ها با رئیس جمهور و مقامات عالی اوگاندا تصمیم گرفتیم که روابط اقتصادی و تجاری فیمابین گسترش یابد، گفت: در رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد دستگاه‌های مربوطه در ایران و اوگاندا با تلاش مضاعف همه موانع و مشکلات احتمالی پیش‌روی توسعه روابط و تسهیل همکاری‌های دو کشور را برطرف کنند.
رئیس جمهور ظرفیت‌های موجود برای گسترش همکاری‌های دوجانبه را بسیار متنوع دانست و افزود: اگر ظرفیت‌های متقابل به خوبی از سوی تجار و فعالان اقتصادی شناسایی شود، تبادل این ظرفیت‌ها می‌تواند بسیاری از نیازهای متقابل ایران و اوگاندا را برطرف کند.
دکتر رئیسی با تاکید بر اهمیت برگزاری نشست‌هایی به منظور شناخت دقیق موانع پیش‌روی گسترش و تسهیل همکاری‌ها و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه اظهار داشت: میزان فعلی تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و اوگاندا برای هیچ کدام از دو کشور قابل قبول نیست و این در حالی است که به راحتی می‌توان میزان تجارت میان دو کشور را به 10 برابر حجم فعلی افزایش داد.
رئیس جمهور از فعالان اقتصادی ایران و اوگاندا خواست که همه تلاش خود را برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در افزایش مراودات و تبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور به کار گیرند.