ارتقای دسترسی مناطق کمتر برخوردار از امکانات درمانی مورد توجه دولت مردمی بوده است/ مجاهدت و ایثار کادر درمانی غزه در تاریخ ثبت خواهد شد

دکتر رئیسی در آیین افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار پس از 34 سال انتظار؛

ارتقای دسترسی مناطق کمتر برخوردار از امکانات درمانی مورد توجه دولت مردمی بوده است/ مجاهدت و ایثار کادر درمانی غزه در تاریخ ثبت خواهد شد

رئیس جمهور موضوع سلامت و نیاز به خدمات درمانی را از ضرورت‌های کشور و محورهای توجه و تلاش دولت مردمی دانست و گفت: دولت مردمی تلاش قابل توجهی برای ارتقای دسترسی مردم مناطق کمتر برخوردار به امکانات درمانی داشته است.

دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز یکشنبه همزمان با روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی (ره) شهریار، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) به‌ویژه به کادر درمانی و پرستاران تلاشگر کشور تصریح کرد: ما و دیگر ملت‌های جهان این روزها بسیار محزون و ناراحت حوادث تلخ غزه هستم.

رئیس جمهور افزود: جا دارد از اینجا به‌عنوان یک مرکز درمانی، یاد همه پرستاران و پزشکان شهید بیمارستان‌های غزه را گرامی بداریم که یک مجاهدت ویژه و جانانه داشتند که در تاریخ ثبت خواهد شد. مقاومت و از خودگذشتگی کادر درمانی در غزه مثال‌زدنی و یک الگو برای جامعه پرستاری در همه دنیاست.

دکتر رئیسی در ادامه با بیان اینکه امروز به یمن ولادت حضرت زینب کبری (س)‌ روزی بسیار مبارک و شایسته برای تجلیل از پرستاران است، اظهار داشت: پرستاری یکی از مشاغلی است که به صبر و ظرفیت بسیار بالایی نیاز داد و پرستاران و کادر درمان ما در مقاطع مختلف به‌ویژه در دوران سخت شیوع کرونا نشان دادند که از صبر، ظرفیت و روحیه ایثار بسیار بالایی برخورداند و در این میدان بسیار خوش درخشیدند؛ از همه اعضای کادر درمان کشور قدردانی کرده و یاد شهدای عرصه خدمت را گرامی می‌دارم.

رئیس جمهور موضوع سلامت و نیاز به خدمات درمانی را از ضرورت‌های کشور و محورهای توجه و تلاش دولت مردمی دانست و گفت: دولت مردمی تلاش قابل توجهی برای ارتقای دسترسی مردم مناطق کمتر برخوردار به امکانات درمانی داشته است.

دکتر رئیسی با اشاره به اهتمام دولت مردمی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خاطرنشان کرد: از آغاز به کار دولت مردمی تکمیل طرح‌هایی را که به هر دلیل اعم از فنی، حقوقی، مالی و غیره نیمه‌تمام مانده بودند، در دستور کار قرار دادیم و در سفر سال گذشته به شهریار نیز پس از بازدید از این بیمارستان که مردم بیش از 30 سال چشم انتظار افتتاح آن بودند، در دستور کار قرار گرفت که بحمدالله امروز شاهد آغاز رسمی بهره‌برداری از آن هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کار تجهیز یک مرکز درمانی سخت‌تر و حساس‌تر از عملیات ساختمانی آن است، از تلاش دست‌اندرکاران تکمیل و تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار قدردانی کرد و افتتاح این مرکز درمانی را به مردم شهریار و کادر درمان تبریک گفت.

دکتر رئیسی در ادامه با تاکید بر ضرورت اولویت‌دهی به موضوع بهداشت پیش از درمان، تصریح کرد: ما هر چه نسبت به مسئله بهداشت اهتمام داشته باشیم و در این بخش سرمایه‌گذاری کنیم شرایط به گونه‌ای خواهد شد که دیگر نیاز به درمان نخواهیم داشت.

رئیس جمهور همچنین به موضوع نظام تعرفه‌گذاری برای خدمات پرستاری به عنوان یکی از مطالبات و خواسته‌های پرستاران کشور نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع پس از تاخیری 12 ساله در دولت مردمی آغاز شده و ما مصمم به تکمیل آن هستیم چرا که معتقدیم شغل پرستاری از جمله مشاغل بسیار مهم و دارای ارزش است و دولت ارج نهادن به خدمات و توجه به خواسته‌های این قشر شریف را وظیفه خود می‌داند.

دکتر رئیسی احداث مهدکودک در همه ادارات و سازمان‌ها برای رفاه حال بانوان شاغل را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از برنامه‌های دولت برای رفع مشکل بانوان شاغل، افزایش کیفیت کار و همچنین پیشبرد سیاست‌گذاری‌ها در حوزه افزایش جمعیت ایجاد مهدکودک در همه سازمان‌ها و ادارات دولتی است.

پیش از سخنان رئیس جمهور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با بیان اینکه ایجاد عدالت درمانی از محورهای کار وزارت بهداشت دولت مردمی است، از افزایش 1700 تخت بیمارستانی در 2 سال گذشته در مناطق کمتر برخوردار در شهرستان‌های اطراف تهران خبر داد.