لایحه بودجه سال آینده روز سه شنبه به مجلس ارائه خواهد شد/ رعایت اصل 75 قانون اساسی یک ضرورت قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهادهاست

دکتر رئیسی در جلسه هیئت دولت مطرح کرد؛

لایحه بودجه سال آینده روز سه شنبه به مجلس ارائه خواهد شد/ رعایت اصل 75 قانون اساسی یک ضرورت قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهادهاست

رئیس جمهور از ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس در روز سه شنبه خبر داد و رعایت اصل 75 قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه از سوی همه دستگاه‌ها و نهادها را یک ضرورت قطعی دانست.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت با تشریح روند تدوین لایحه بودجه 1403، از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه خبر داد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رعایت اصل 75 قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه، عمل به این اصل مهم قانون اساسی در پرهیز از تخصیص بودجه برای مصارفی که منابع پایدار برای آن پیش بینی نشده را ضرورتی قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهادها دانست.

دکتر رئیسی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) روز پرستار و همزمانی آن با سالروز اعلام فتح بزرگ رزمندگان اسلام و پایان داعش در عراق و سوریه توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای رزمندگان مقاومت فلسطینی نیز در پیروزی بر بانیان و حامیان داعش در فلسطین اشغالی از خدای متعال نصرت و پیروزی مسئلت کرد.

پیش از سخنان رئیسی جمهور برخی از اعضای کابینه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در راستای ماموریت‌ها و وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارائه کردند.

دکتر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت از هماهنگی جهت حضور برخی از اعضای کابینه در دانشگاه‌ها در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت‌: به مناسبت روز بسیج، برای حضور حدود 16 نفر از اعضای محترم هیئت دولت در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر هماهنگی صورت گرفته است.

دکتر فرزین رئیس کل بانک مرکزی از توافق با دکتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تأمین ارز واردات خودروهای برقی تاکسی، ون و اتوبوس خبر داد.

دکتر زاکانی شهردار تهران نیز گزارشی از نحوه آماده‌سازی متروی پرند ارائه کرد و گفت: روز گذشته تست گرم متروی پرند انجام شده و این خط ریلی شهری آماده افتتاح و بهره برداری است.

دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گزارشی به ایجاد 60 هزار شغل دانش‌بنیان طی دو سال و نیم گذشته در دولت مردمی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: در این دولت همچنین تعداد مجلات بین‌المللی ایران به عدد 364 رسیده که در تلاش هستیم تا پایان این دولت، به 500 مجله افزایش یاید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت ویژه دولت از مجلات فارسی و انگلیسی که تحت نمایه بین‌المللی درآمده‌اند خبر داد و گفت‌: وزارت علوم برای حمایت از مجلات فارسی 500 میلیون تومان و برای مجلات انگلیسی 300 میلیون تومان در نظر گرفته است.

آقای نیکبخت وزیر جهادکشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از پیشرفت فیزیکی 4 هزار 589 طرح صنایع تبدیلی ارائه کرد و گفت‌: با بهره‌برداری از این واحدها 150 هزار اشتغال مستقیم ایجاد و نزدیک 30 میلیون تن محصول خام فرآوری خواهد شد که نقش مهمی در صادرات و ارزآوری و مخصوصاً کاهش ضایعات و هدررفت محصولات خواهد داشت.