افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی فردیس پس از 12 سال چشم‌انتظاری

با حضور دکتر رئیسی صورت گرفت؛

افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی فردیس پس از 12 سال چشم‌انتظاری

بیمارستان 280 تختخوابی شهید سلیمانی فردیس پس از 12 سال چشم‌انتظاری مردم به شکل رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به استان البرز با حضور در شهر فردیس بیمارستان شهید سلیمانی این شهر را پس از 12 سال انتظار مردم به طور رسمی افتتاح کرد.

بیمارستان شهید سلیمانی فردیس به عنوان نخستین بیمارستان در این منطقه، تا سال گذشته 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما سفر فروردین ماه سال گذشته رئیس جمهور به استان البرز نقطه عطفی برای جهش در تکمیل این بیمارستان و ده‌ها پروژه نیمه کاره و خاک خورده دیگر استان بود.

مساحت بیمارستان فردیس که در ابتدای کار ساخت آن در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع آغاز شده بود، با همکاری مدیریت شهری فردیس و دولت به 29 هزار مترمربع افزایش یافت.

این بیمارستان با زیربنای 24 هزار مترمربع در 6 طبقه و هزینه 7 هزار میلیارد ریال ساخته شده و دارای بخش‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی است.

بیمارستان فردیس در قالب سه بلوک و به صورت عمومی (جنرال) ساخته شده و ظرفیت تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان فردیس از هفت تخت به 37 تخت افزایش یافته است.

67 درصد اعتبارات ساخت این بیمارستان در طول 20 ماه گذشته توسط دولت سیزدهم تامین شده و 50 درصد عملیات ساخت تنها بیمارستان دولتی فردیس در یک سال اخیر محقق شده است.