دکتر رئیسی: ملت ایران ثابت کرده ترور و جنایت خللی در انسجام، امنیت و راهبردش ایجاد نمی‌کند/ اردوغان: ترکیه در مبارزه با همه اشکال تروریسم در کنار جمهوری اسلامی ایران است

در پاسخ به تماس تلفنی رئیس جمهور ترکیه؛

دکتر رئیسی: ملت ایران ثابت کرده ترور و جنایت خللی در انسجام، امنیت و راهبردش ایجاد نمی‌کند/ اردوغان: ترکیه در مبارزه با همه اشکال تروریسم در کنار جمهوری اسلامی ایران است

رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: دشمنان ملت ایران تصور می‌کنند با ابزار ترور می‌توانند به اهداف نامشروع خود برسند، اما ملت ایران اثبات کرده که این جنایات نمی‌تواند باعث ایجاد خلل در انسجام و امنیت و راهبردش شود.

دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی آقای «رجب طیب اردوغان»، ضمن قدردانی از ابراز همدردی وی نسبت به ملت ایران در پی حمله تروریستی بعد از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی، تصریح کرد: این واقعه تروریستی در سالگرد و نزدیکی مزار شهیدی اتفاق افتاد که به عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم و خشونت در منطقه شناخته می‌شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: دشمنان ملت ایران تصور می‌کنند با ابزار ترور می‌توانند به اهداف نامشروع خود برسند، اما ملت ایران اثبات کرده که این جنایات نمی‌تواند باعث ایجاد خلل در انسجام و امنیت و راهبردش شود.

دکتر رئیسی اظهار داشت: آینده از آن ملت فلسطین بوده و جنایات صهیونیست‌ها ره به جایی نخواهد برد. امیدارم با همکاری، هماهنگی و رایزنی ایران با کشورهای دیگر، هر چه زودتر ماشین جنگی رژیم صهیونیستی متوقف شده و مردم غزه از وضعیت فاجعه‌بار فعلی رهایی یابند.

«رجب طیب اردوغان» نیز در این مکالمه تلفنی با اشاره به ارسال پیام تسلیت کتبی به رئیس جمهور، دولت و ملت ایران خاطرنشان کرد: لازم دیدم شخصا نیز اظهار همدردی و تسلیت خود را نسبت به این حمله شنیع تروریستی خدمت شما ابراز کنم.

رئیس جمهور ترکیه با محکومیت حمله تروریستی به عزاداران سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: این حمله بار دیگر نیاز به مبارزه قاطعانه با همه اشکال تروریسم را به وضوح نشان داد و ترکیه در مبارزه با همه اشکال تروریسم در کنار جمهوری اسلامی ایران است.

اردوغان اظهار داشت: درد و رنج ملت ایران، درد و رنج ملت ترکیه است و از صمیم قلب به شما و مردم برادر و دوست ایران تسلیت می‌گویم و برای شهدای حادثه از خداوند متعال آمرزش و برای مجروحین سلامتی مسئلت می‌کنم.