دکتر رئیسی تهران را به مقصد الجزیره پایتخت الجزایر ترک کرد

به منظور سفر دوجانبه و شرکت در نشست سران کشورهای صادرکننده گاز؛

دکتر رئیسی تهران را به مقصد الجزیره پایتخت الجزایر ترک کرد

رئیس جمهور به منظور انجام دیدار رسمی دوجانبه و نیز شرکت در هفتمین نشست مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در رأس هیئت عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی عازم الجزیره پایتخت الجزایر شد.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در راستای تقویت همکاری‌های کشورمان با سازمان‌ها و اتحادیه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز گسترش روابط با کشورهای مسلمان و همسو، به دعوت رسمی عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر در رأس هیئت عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی عازم الجزیره پایتخت این کشور شد.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در هفتمین نشست «مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز» با دیگر سران و مقامات عالی‌رتبه شرکت کننده نیز دیدار و رایزنی خواهد داشت.

دکتر رئیسی همچنین روز یکشنبه به طور رسمی از سوی «آقای عبدالمجید تبون» در کاخ ریاست جمهوری الجزایر مورد استقبال قرار خواهد گرفت. دیدار و گفتگو با همتای الجزایری و برگزاری نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه 2 کشور و امضای چند سند همکاری مشترک از جمله برنامه‌های روز دوم سفر دکتر رئیسی است.

سفر رسمی دکتر رئیسی چهارمین سفر روسای جمهوری اسلامی ایران به الجزایر است که با فاصله‌ای حدودا 14 ساله پس از سفر سال 1389 رئیس دولت دهم انجام می‌شود.