بهره‌برداری از پروژه پوشش سراسری شبکه فیبر نوری در استان قم

با حضور دکتر رئیسی صورت گرفت؛

بهره‌برداری از پروژه پوشش سراسری شبکه فیبر نوری در استان قم

بهره‌برداری از طرح اتصال سراسری استان قم به شبکه فیبر نوری با حضور رئیس جمهور به شکل رسمی آغاز شد.

دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در آغاز سفر دوم دولت مردمی به استان قم، با حضور در پارک علم و فناوری استان، پروژه اتصال سراسری استان قم به شبکه فیبر نوری را به شکل رسمی افتتاح کرد.

برای اجرای این طرح در ۷ شهر استان قم، در مجموع ۳۴۰ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری درون‌شهری و ۶۵ کیلومترحفاری و داکت‌گذاری بین‌شهری انجام شده است.

این طرح در مدت ۱۸۰ روز و با صرف اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان اجرا شده و بر اساس آخرین برآورد مرکز آمار، ۴۳۵ هزار خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در آیین افتتاح این طرح، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قم، پس از استان گلستان دومین استانی است که پوشش سراسری فیبر نوری در آن تکمیل شده است، از افزایش جمعیت تحت پوشش شبکه فیبر نوری در سراسر کشور به ۷ و نیم میلیون خانوار خبر داد و وعده کرد این تعداد تا پایان سال به ۱۴ میلیون خانوار برسد که حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود.

همچنین رئیس جمهور پس از این مراسم از محل دفتر مرکزی شبکه پیام‌رسان ایتا و سکوی خدماتی باسلام در محل پارک علم و فناوری استان قم بازدید کرد.
دکتر رئیسی در این دیدار با توضیحات دست‌اندرکاران و مدیران این دو سکوی خدماتی برخط از جزئیات فعالیت‌ها و خدمات آنها مطلع شد و ضمن تاکید بر تداوم و تقویت حمایت‌های دولت از فعالیت سکوهای برخط داخلی، از مسئولان این سکوها نیز خواست که نهایت تلاش خود را برای گسترش و تقویت خدمات خود به کار بگیرند.