دکتر رئیسی در پیامی درگذشت علامه کورانی عاملی را تسلیت گفت

دکتر رئیسی در پیامی درگذشت علامه کورانی عاملی را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی درگذشت عالم وارسته علامه علی کورانی پژوهشگر، محقق و نویسنده برجسته لبنانی را به حوزه‌های علمیه، علمای اعلام ایران و لبنان و بیت مکرم آن مرحوم تسلیت گفت.

دکتر سید ابراهیم رئیسی ضمن تسلیت درگذشت علامه کورانی عاملی تصریح کرد: این روحانی مجاهد و پرتلاش با حضور فعال در عرصه‏‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی، سالیان متمادی از عمر شریف خود را در کنار تبیین و ترویج معارف اسلامی، صرف انجام فعالیت‌های اجتماعى و خیرخواهانه از جمله ساخت مسجد و بيمارستان و تأسیس مراکز علمی و آموزشی کرد و آثار ماندگاری از خود بر جا گذاشت که قطعاً توشه‌‏ای گرانبها برای آخرت ایشان خواهد بود.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إذا ماتَ المؤمن الفقیه ثلُمَ فی ألإسلام ثُلمة لا یَسُدّها شَیء

درگذشت عالم وارسته، علامه على كورانى عاملى پژوهشگر، محقق و نویسنده برجسته لبنانی و مدیر فقید مرکز «تحقیقات‌ المعجم الفقهی»، موجب اندوه و تالم خاطر شد.

این روحانی مجاهد و پرتلاش با حضور فعال در عرصه‏‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی، سالیان متمادی از عمر شریف خود را در کنار تبیین و ترویج معارف اسلامی، صرف انجام فعالیت‌های اجتماعى و خیرخواهانه ازجمله ساخت مسجد و بيمارستان و تأسیس مراکز علمی و آموزشی کرد و آثار ماندگاری از خود بر جا گذاشت که قطعاً توشه‌‏ای گرانبها برای آخرت ایشان خواهد بود.

اینجانب این ضایعه را به حوزه‌‏های علمیه، محضر علمای اعلام ایران و لبنان، دوستداران و بیت مکرم آن مرحوم تسلیت می‏‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای ایشان علو درجات و حشر با اولیای الهی را مسئلت دارم.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران