قصور افراد در سیل گلستان را پیگیری و با مسببان برخورد می‌کنیم
574

رئیس قوه قضاییه:

قصور افراد در سیل گلستان را پیگیری و با مسببان برخورد می‌کنیم

<p style="text-align: justify;">رئیس قوه قضاییه&nbsp;گفت: گاهی اوقات به خاطر اینکه فردی مسئولیت خود را انجام نمی&zwnj;دهد، خسارت&zwnj;هایی به کشور وارد می&zwnj;شود که ما حتما این مسئله را پیگیری و با قصورکنندگان برخورد می&zwnj;کنیم.</p>

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، رئیس قوه قضاییه در پایان سفر یک روزه خود به استان گلستان در پاسخ به پرسش خبرنگاران در گرگان درباره برخورد با تقصیرها و قصورهای احتمالی در سیل اخیر گلستان گفت: برای اینکه در این کشور هر روز شاهد بروز یک حادثه نباشیم، باید قصورها را هم رسیدگی کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ کسی نباید خلاف قانون و خطوط قرمز عمل کند، افزود: علاوه بر فعل‌ها باید ترک فعل‌ها را هم رسیدگی کرد، گاهی اوقات برخی ترک فعل‌ها و عدم انجام وظیفه‌ها خسارت آن بیشتری دارد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: گاهی اوقات فردی مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد و خسارتی به کشور وارد می‌شود چرا این موضوع پیگیری نشود؟ برخی ترک فعل‌ها خسارت بیشتری وارد می‌کند و ما حتما این مسائل را پیگیری می‌کنیم.

وی به آبادانی و جبران خسارت سیل اشاره کرد و افزود: مسئولان دولتی وعده دادند و به زودی عمل شود تا گره‌های زندگی مردم گشوده شود.

رئیسی به آسیب‌شناسی علل وقوع سیل تأکید کرد و گفت: باید زیرساخت هایی فراهم شود که نزول باران مایه خشنودی مردم شود. اگر بخواهیم به قوانین و مقررات مراجعه کنیم، مسئولیت هر بخش مشخص است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: بنده چند گزارش از بخش‌های اجرایی و نظارتی کشور را دیدم و دلیل اصلی سیل در گلستان، خوزستان و برخی نقاط دیگر، عدم لایروبی و برخی اقدامات که بخش هایی مانند وزارت نیرو عهده‌ دار آن هستند، بیان شد، اگر برای لایروبی و رسوب زدایی مشکلات زیست محیطی وجود دارد باید در دولت حل شود. 

وی درباره نقش ارزنده نیروهای مسلح در کمک به سیل‌زدگان گفت: نیروهای مسلح کمک بسیار ارزشمندی در این زمینه کردند و باید از مقام معظم رهبری برای توجه به مردم آسیب دیده تشکر و قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه باید اقداماتی انجام دهیم که تهدیدها تبدیل به فرصت شود، گفت: از بازرسی کل کشور همکاران بخش قضایی خواستم تا اجرای دقیق قانون را پیگیری کنند.