آرشیو اخبار

توافق سران ایران و عمان برای تنظیم سند همکاری‌های راهبردی در زمینه‌های مختلف

در بیانیه پایانی سفر رسمی و دو روزه سلطان عمان به کشورمان صورت گرفت؛

سران ایران و عمان در چهارچوب تقویت روابط بین دو کشور برادر و پایه‌گذاری اصول و چارچوبی جهت حفظ و استمرار این روابط از مسئولان دولتی خواستند اقدام لازم را برای تنظیم سند همکاری‌های راهبردی در زمینه‌های مختلف و امضای آن به نحوی که همکاری و منافع متقابل را تحکیم نماید، انجام دهند.

29 بازدید
آیت‌الله رئیسی: روابط ایران و عمان از مرحله تجاری به مرحله سرمایه‌گذاری ارتقا یافته است

نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و عمان؛

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ایران و عمان از مرحله تجاری به مرحله سرمایه‌گذاری ارتقا یافته است، اظهار داشت: دیدگاه‌های مشترک و رویکرد تقویت همگرایی منطقه‌ای سران دو کشور، در کنار ظرفیت‌ها و زمینه‌های مناسب متقابل می‌تواند روابط فیمابین را در عرصه‌های دو جانبه‌ای و منطقه‌ای گسترش دهد.

29 بازدید
قدردانی دکتر رئیسی از تلاش‌ها برای آزادی دیپلمات کشورمان پس از 5 سال بازداشت غیرقانونی

در جلسه هیئت دولت صورت گرفت؛

رئیس جمهور از همه دستگاه‌هایی که زمینه آزادی دیپلمات کشورمان پس از 5 سال بازداشت غیرقانونی در زندان‌های آلمان و بلژیک را فراهم کردند، قدردانی کرد.

26 بازدید
اعضای اوپک با تقویت انسجام مانع اختلاف اندازی غربی‌ها شوند

دکتر رئیسی در دیدار دبیرکل اوپک:

رئیس جمهور گفت: برخی کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند که در مقابل اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.

26 بازدید
ایجاد اشتغال پایدار اولویت اصلی کشور و مأموریت جدی دولتمردان است

دکتر رئیسی در جلسه شورای‌عالی اشتغال:

رئیس جمهور ارزیابی کیفیت انجام وظایف دستگاه‌های متولی و مسیر طی شده برای اشتغال‌زایی در سال‌های اخیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید آسیب‌شناسی شود که چه اشکالاتی در نحوه تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌ها و همچنین روند اجرای این بخشنامه‌ها و دستورات بوده است تا دوباره گرفتار همان مشکلات گذشته نشویم.

50 بازدید
آیت‌الله رئیسی اندونزی را به مقصد کشورمان ترک کرد

پس از سفر فشرده کاری دو روزه؛

رئیس جمهور که به دعوت رسمی همتای اندونزیایی خود به این کشور سفر کرده بود، پس از دیدار با رئیس جمهور، رئیس مجلس نمایندگان، رئیس مجلس مشورتی خلق اندونزی و دیدار با دبیرکل آسه‌آن، عازم کشورمان شد.

66 بازدید
تاکید دکتر رئیسی بر ضرورت پیگیری جدی اهداف تعیین شده برای گسترش همکاری‌ها میان ایران و اتحادیه آسه‌آن

در دیدار دبیرکل اتحادیه آسه‌آن با رئیس جمهور مطرح شد؛

دبیرکل اتحادیه آسه‌آن در دیدار با رئیس جمهور ضمن تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گزارشی از برنامه‌های این اتحادیه برای گسترش تعاملات با کشورمان ارائه کرد و دکتر رئیسی نیز ضرورت پیگیری جدی اهداف تعیین شده برای گسترش همکاری‌ها میان این اتحادیه و ایران را مورد تاکید قرار داد.

44 بازدید
مذاکرات با مقامات اندونزی حاکی از اراده جدی دو کشور برای توسعه روابط بود

آیت‌الله رئیسی در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و اندونزی:

رئیس جمهور با سازنده توصیف کردن مذاکرات خود با مقامات اندونزیایی، مجموعه این گفتگوها را نشان دهنده اراده جدی دو کشور برای توسعه روابط و استفاده از ظرفیت‌های فیمابین در جهت منافع دو ملت و ملت‌های منطقه دانست و اظهار امیدواری کرد این سفر نقطه عطفی در جهت توسعه روابط تهران و جاکارتا باشد.

45 بازدید
مساجد علاوه بر محل تجمع و عبادت، باید جلوه‌گاه مسئولیت‌های اجتماعی مسلمانان نیز باشد

دکتر رئیسی در اجتماع نمازگزاران مسجد استقلال اندونزی:

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن به دنبال اسلام‌هراسی در دنیا و ایران‌هراسی در میان مسلمانان است، خاطرنشان کرد: اما امروز مسلمانان جهان می‌دانند که بهترین دوست آنها که به عزت و استقلال و حفظ افتخارات آنها فکر می‌کند و ناامنی آنها را ناامنی برای خود تلقی می‌کند، ایران اسلامی است.

36 بازدید
ایمان به خدا و ارادت به اهل بیت(ع) بزرگترین سرمایه مردم اندونزی محسوب می‌شود

آیت‌الله رئیسی در دیدار روسای سازمان‌های اسلامی اندونزی:

رئیس جمهور فهم و اعلام موضع به موقع علمای اندونزی نسبت به مسائل جهان اسلام را بسیار مهم توصیف و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان‌های اسلامی اندونزی با هدف ارتقای همزمان سطح تعاملات فرهنگی و اقتصادی با این کشور تاکید کرد.

34 بازدید
عشق به خاندان نبوت و رسالت از جمله ویژگی‌های ممتاز مردم اندونزی است

آیت‌الله رئیسی در اجتماع پرشور شیعیان اندونزی:

رئیس جمهور دلیل مخالفت‌های امروز نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران را تسلیم‌ناپذیری در برابر سلطه‌طلبی عنوان کرد و اظهار داشت: سیاست قطعی ما توسعه و تعمیق روابط با کشورهای اسلامی است و اگر دشمنان امت اسلامی از حسن روابط میان مسلمانان عصبانی و ناراحتند، باید از این عصبانیت بمیرند چرا که روز به روز روابط میان ما صمیمانه‌تر، نزدیک‌تر و مستحکم تر خواهد شد.

54 بازدید
دکتر رئیسی: گسترش روابط ایران و اندونزی به نفع جهان اسلام است

دیدار رئیس مجلس مشورتی خلق اندونزی با رئیس جمهور؛

رئیس جمهور اندونزی را کشوری مهم و دارای جایگاهی ممتاز در جنوب شرق آسیا دانست و تصریح کرد: گسترش روابط دو کشور به نفع جهان اسلام و مسلمانان است.

39 بازدید
دکتر رئیسی: ایران با وجود تحریم‌ها پیشرفت‌هایی داشته که ظرفیت‌های خوبی برای توسعه روابط با اندونزی ایجاد کرده است

دیدار رئیس مجلس نمایندگان اندونزی با رئیس جمهور؛

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های موجود در ایران و اندونزی، بر ضرورت ارتقای روابط تهران-جاکارتا تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تهدیدات و تحریم‌های ظالمانه، پیشرفت‌های زیادی داشته و به توانمندی‌هایی دست یافته که ظرفیت‌های خوبی برای توسعه روابط دو کشور ایجاد کرده است.

40 بازدید