آرشیو اخبار

دانشجوی تلاشگر، اساتید زبده و محتوای درسی مناسب از ضروریات تحول در دانشگاه هستند

دکتر رئیسی در جشن میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع):

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز دولت این آمادگی را دارد و از همه مراکز علمی، فرهنگی و حوزه‌ها دعوت و درخواست می‌کند که در جهت حل مسائل و رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف مشارکت داشته باشند، چرا که راهکارهای مبتنی بر نظریه‌های علمی و دقیق در دوره‌های مختلف دستخوش تغییر سلیقه‌های گوناگون نخواهد شد.

15 بازدید
ادعاهای غربی‌ها درباره حقوق زنان صرفا برای استفاده ابزاری است

دکتر رئیسی در دیدار شرکت‌کنندگان در جشنواره رسانه‌ خورشید:

رئیس جمهور با اشاره به اینکه توجه به سنت نبوی و آموخته‌های پیامبر در احترام به شخصیت زنان از همان دوران مبارزات مورد توجه رهبران انقلاب اسلامی بوده و هست، تصریح کرد: زنان در انقلاب اسلامی نقش بسیار برجسته‌ای در ایستادگی مقابل رژیم ستم‌شاهی، در دوران دفاع مقدس، در سازندگی و در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی داشته و دارند.

15 بازدید
ایجاد کارگروهی برای بررسی تمرکززدایی و چگونگی واگذاری برخی اختیارات لازم به استانداران

دکتر رئیسی در ادامه نشست‌های ماهانه با تعدادی از استانداران مطرح کرد؛

رئیس جمهور مشکلات ساختاری در نظام اجرایی و تمرکز بیش از حد اختیارات در پایتخت را مانع بزرگ حل مسائل استان‌ها خواند و با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت مردمی رفع همین موانع از پیش روی مدیران است، کارگروهی را مامور بررسی تمرکززدایی و چگونگی واگذاری برخی اختیارات لازم به استانداران کرد.

12 بازدید
ضرورت بررسی همه ظرفیت‌های مالی کشور و احصای راهکارهای لازم برای رفع مشکلات مالی تولیدکنندگان از سوی تیم اقتصادی دولت

دکتر رئیسی در جلسه هیئت دولت مطرح کرد؛

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسئله تامین مالی برنامه رشد تولید پیشنهاد کرد، در جلساتی با حضور اعضای اقتصادی دولت و با مدیریت معاون اول رئیس جمهور همه امکانات و ظرفیت‌های مالی موجود در کشور به دقت مرور شده و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات مالی تولیدکنندگان احصا و ارائه شود.

17 بازدید
وحدت به معنای یکی شدن مذاهب و جغرافیا نیست، بلکه انسجام برای حفظ منافع امت اسلامی است

دکتر رئیسی در سی و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی:

رئیس جمهور اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی را اجلاسی با عظمت، وحدت‌بخش، ضدصهیونیستی، ضدامپریالیستی و ضدنظام سلطه دانست و گفت: معتقدیم امروز به برکت حرکت مجاهدان و خون شهدا امت اسلامی می‌خواهد مسلمان زندگی کند و در این راستا یک خودیابی تاریخی در جهان اسلام شکل گرفته است.

27 بازدید
گردهمایی اربعین به عنوان نمایانگر وحدت اسلامی به بستر ایجاد آمادگی برای ظهور تبدیل شده است

دکتر رئیسی در پیامی به همایش تقدیر از موکب‌داران اربعین 1402:

رئیس جمهور گفت: گردهمایی بزرگ اربعین که نمایانگر وحدت و اتحاد و روایتگر دلدادگی و عشق به امام حسین (‌ع‌)‌ است، اکنون به بستری بی‌نظیر برای تولید قدرت در جهان اسلام،‌ تربیت جمعی جامعه اسلامی، تحکیم پیوندهای مؤمنین و ایجاد آمادگی برای ظهور تبدیل شده است.

16 بازدید
حذف هزینه زمین برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن با تدابیر دولت مردمی

در جلسه رصد شرایط اقتصادی مطرح شد؛

وزرای راه و شهرسازی و جهادکشاورزی در جلسه رصد شرایط اقتصادی، گزارش‌هایی از وضعیت تأمین مالی پروژه‌های مسکن و آخرین وضعیت کالاهای اساسی ارائه کردند.

17 بازدید
ارتقا و اصلاح منابع انسانی متناسب با وزن آن در نظام اداری مورد توجه قرار گیرد

دکتر رئیسی در جلسه شورای‌عالی اداری:

رئیس جمهور در جلسه بررسی تعدادی از بخشنامه‌های سازمان اداری و استخدامی در راستای تحول نظام اداری، این بخشنامه‌ها را به شرط اجرای مطلوب مفید دانست و اظهار داشت: ضرورت دارد در برنامه تهیه شده تحت عنوان «الگوی عمومی تحول نظام اداری» موضوع اصلاح منابع انسانی نیز متناسب با وزن و جایگاه آن در نظام اداری مورد توجه قرار گیرد.

14 بازدید
خون مطهر شهدا سنگ زیر بنای امنیت و اقتدار کشور است

رئیس جمهور در دیدار جمعی از خانواده شهدای مدافع امنیت اصفهان:

دکتر رئیسی در دیدار با جمعی از خانواده شهدای مدافع امنیت با بیان اینکه ایثار و فداکاری این شهدا سنگ زیر بنای امنیت و اقتدار کشور است، تصریح کرد: شهادت مظلومانه این شهدا موجب روشنگری در جامعه شد و بسیاری از کسانی که در اغتشاشات دچار ابهام و تردید شده بودند دریافتند مسئله دشمن حجاب و حقوق زنان نیست بلکه مشکلشان اصل نظام، انقلاب و امنیت کشور است.

19 بازدید
جایزه مصطفی دست دانشمندان پیرو علم نافع را به عنوان الگو در جهان بالا می‌برد/ نگرانی غرب از انقلاب اسلامی تشکیل یک تمدن رقیب بود

دکتر رئیسی در آیین افتتاحیه پنجمین دوره اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص):

رئیس جمهور با بیان اینکه نگرانی غرب از انقلاب اسلامی شکل‌گیری یک تمدن رقیب بود، به تلاش آنها برای ایجاد اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی در اثر این نگرانی اشاره کرد و گفت: امروز آنچه غرب از آن نگران بود شکل گرفته و مسلمانان می‌خواهند با اتکا به اسلام زندگی کنند و از اندیشمندان اسلامی انتظار دارند برای مشکلات زندگی پیش‌روی آنها چاره‌اندیشی کنند.

15 بازدید
رفع مشکلات ناشی از تنش آبی و کاهش تورم از برنامه‌های اصلی دولت از ابتدا تا کنون بوده است

دکتر رئیسی در دیدار با حضرت‌آیت‌الله مظاهری:

رئیس جمهور با اشاره به شاخص‌های مثبت اقتصادی، از رشد اقتصادی تا کاهش و از بین رفتن کسری بودجه، کاهش رشد نقدینگی و کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد که تمرکز دولت همواره بر این است که آثار این شاخص‌های مثبت اقتصادی به سفره مردم برسد.

17 بازدید
کیفی‌سازی تولید در صنعت نفت از اهداف محوری دولت در راستای ارتقای سلامت مردم است

دکتر رئیسی در مراسم بهره‌برداری از واحد تصفیه گازوئیل پتروپالایش اصفهان:

رئیس جمهور با اشاره به اقدام بزرگ پتروپالایشگاه اصفهان در تولید روزانه 120 هزار بشکه سوخت پاک، کیفی‌سازی تولید در صنعت نفت را از جمله اهداف محوری دولت و موجب رفع آلایندگی و ارتقای سلامت مردم عنوان کرد و اظهار داشت: به همان میزانی که اعداد و ارقام در تولید مورد توجه است، باید کیفیت در تولید بنزین، گازوئیل و سایر محصولات نفتی و پتروشیمی نیز مورد توجه قرار گیرد.

31 بازدید
امضا تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت

در حضور رئیس جمهور صورت گرفت؛

تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست‌بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حضور رئیس جمهور به امضا رسید.

19 بازدید
دکتر رئیسی انفجار تروریستی در منطقه بلوچستان پاکستان را محکوم کرد

رئیس جمهور در پیامی ضمن محکومیت اقدام تروریستی ناجوانمردانه در منطقه بلوچستان پاکستان تصریح کرد: این اقدام کور بار دیگر نشان داد که تروریست‌ها با ناآگاهی و دوری از تعالیم رحمانی دین مبین اسلام، هدفی جز ایجاد تفرقه در بین مسلمانان ندارند که البته این بار هم در رسیدن به اهداف نامشروع و غیرانسانی خود ناکام خواهند ماند.

27 بازدید
جداسازی برق صنایع از شبکه برق خانگی با قوت دنبال خواهد شد

دکتر رئیسی در مراسم بهره‌برداری از فاز اول نیروگاه برق خودتامین فولاد مبارکه:

رئیس جمهور با بیان اینکه توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان علیه ملت ایران بی‌اثر است، دلیل آن را اشتباه محاسباتی جدی در مقابل کشور و ملت ایران دانست و اظهار داشت: دشمن مردم ایران و از جمله مردم اصفهان را نمی‌شناسد که با وجود تقدیم 24 هزار شهید چگونه امروز نیز آماده اجرای امر ولی و امام مسلمین هستند.

21 بازدید
ادای احترام دکتر رئیسی به شهدای گمنام در مجتمع فولاد مبارکه و گفتگو با نیروهای آتش‌نشانی

در ادامه برنامه‌های سفر به استان اصفهان صورت گرفت؛

رئیس جمهور در جریان بازدید از مجتمع فولاد مبارکه، ضمن ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام در یادمان شهدای این مجتمع، به مناسبت هفتم مهر روز آتش‌نشانی، دقایقی نیز با نیروهای آتش‌نشان این واحد تولیدی و صنعتی دیدار و گفتگو کرد.

22 بازدید