آرشیو اخبار

کارگران ستون تحقق اقتصاد مقاومتی و ساختن ایران قوی هستند/ هر چه سریع‌تر بساط دلالی نیروی انسانی جمع شود/ دستور به وزیر کار برای پیگیری موضوع امنیت شغلی کارگران

آیت‌الله رئیسی در مراسم تجلیل از الگوهای برتر جامعه کارگری:

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه دغدغه‌ها و مشکلات جامعه کارگری باید با محوریت عدالت برطرف شود، اظهار داشت: ارتقای امنیت شغلی کارگران از دغدغه‌های مهم کارگران و جزو اولویت‌های دولت است و وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی باید جدیت در راستای رفع نگرانی کارگران در این زمینه بکوشد.

201 بازدید
آیت‌الله رئیسی درگذشت مادر شهیدان رضوان‌مدنی را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی درگذشت مادر بزرگوار شهیدان گرانقدر حسن، هاشم و حشمت‌الله رضوان‌مدنی را به مردم دلاور استان کرمانشاه و خانواده گرامی آن مرحومه تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای ایشان علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش مسألت کرد.

164 بازدید
ایران قوی بدون تعلیم و تربیت قوی قابل تصور نیست/ باید نیروهای تحول‌خواه با نگاه نو وارد شورای عالی آموزش و پرورش شوند/ همه ابعاد قانون رتبه‌بندی معلمان مورد توجه دولت است

رئیس جمهور در دیدار جمعی از فرهنگیان و فعالان تعلیم و تربیت کشور:

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ایران قوی بدون تعلیم و تربیت اصولی و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش قابل تصور نیست، اظهار داشت: آنچه در حوزه آموزش و پرورش هزینه می‌شود، سرمایه‌گذاری برای تضمین توسعه و پیشرفت آینده کشور است.

188 بازدید
اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط عادلانه با کشورهای مختلف است

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «بوروندی»:

رئیس جمهور با بیان اینکه اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط عادلانه با کشورهای مختلف است، تصریح کرد: روابط با کشورهای مختلف را برای تامین منافع متقابل دنبال می‌کنیم و این جزو محورهای اصلی دیپلماسی ایران است.

153 بازدید
روابط تهران - ایروان همواره دوستانه و بر پایه سیاست همسایگی بوده است/ آمادگی ارمنستان برای توسعه روابط به سطح راهبردی

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «ارمنستان»:

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و ارمنستان همواره از روابطی دوستانه بر پایه حسن همجواری و همسایگی برخوردار بوده‌اند، گفت: ظرفیت‌های متنوعی برای ارتقای سطح روابط دوستانه و دیرینه تهران و ایروان وجود دارد.

111 بازدید
ایران با هر اقدامی که جهان را به سوی یکجانبه‌گرایی و جنگ سوق دهد مخالف است

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «لتونی»:

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هر اقدامی که جهان را به سوی یکجانبه‌گرایی و جنگ سوق دهد مخالف است.

96 بازدید
پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی ایران و نپال زمینه مناسبی برای گسترش تعاملات دو کشور است/ تاکید بر ضرورت تقویت روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو کشور

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «نپال»:

رئیس جمهور پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی ایران و نپال را زمینه مناسبی برای گسترش تعاملات دو کشور توصیف و تصریح کرد: دو کشور می‌توانند با تکیه بر این پیشنیه غنی، روابط خود را در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی توسعه دهند.

42 بازدید
ایران و مونته نگرو ظرفیت‌های خوبی برای ارتقای سطح روابط دوجانبه دارند/ ایران با درگیری و کشته شدن انسان‌های بیگناه در هر نقطه‌ای از دنیا مخالف است

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «مونته نگرو»:

رئیس جمهور با اشاره به سوابق روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با مونته نگرو تصریح کرد: دو کشور ظرفیت‌های خوبی برای ارتقای سطح روابط دوجانبه دارند.

42 بازدید
ایران و استونی ظرفیت‌های همکاری متنوعی در عرصه‌های مختلف دارند

آیت‌الله رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید «استونی»:

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و استونی ظرفیت‌های متنوعی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه دارند، تصریح کرد: کمیسیون مشترک اقتصادی باید احیاء و توسعه همکاری‌های اقتصادی را پیگیری نماید.

40 بازدید
پیشنهاد وزارت اقتصاد برای جلوگیری از قاچاق گندم و بهینه‌سازی مصرف نان

در جلسه ستاد اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت؛

راهکارهای پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای جلوگیری از قاچاق گندم به کشورهای همسایه و ضرورت بهینه‌سازی مصرف نان در کشور، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت.

46 بازدید
سند تحول، نقشه راه دولت برای تحول در همه عرصه‌هاست و می‌تواند مبنای برنامه هفتم توسعه باشد

آیت‌الله رئیسی در جلسه هیات دولت:

رئیس جمهور سند تحول دولت را نقشه راه قوه مجریه دانست و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تلاش کرده‌ایم اقدامات‌مان در چارچوب یک نقشه راه انجام شود و کاملا قابل ارزیابی باشد.

45 بازدید
کلیات تعرفه های سلامت و میزان رشد آن در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسید/ ارایه گزارش به هیات وزیران درخصوص سند تحول دولت

در جلسه هیات دولت انجام شد؛

در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه هیات دولت به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، کلیات تعرفه‌های سلامت و میزان رشد آن در سال ۱۴۰۱ بررسی و به تصویب رسید.

60 بازدید
رئیس جمهور قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان را تبریک گفت

رئیس جمهور در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت و از ورزشکاران، مربیان و دست‌اندرکاران ورزش کشتی صمیمانه تشکر کرد.

45 بازدید
دولت مصمم است در توزیع امکانات، سرانه جمعیت و ظرفیت‌های شهرستان‌ها را در نظر بگیرد/ گره‌گشایی از مشکلات مردم وظیفه مسئولان است

رئیس جمهور در شورای اداری شهرستان‌های شهریار و قدس:

رئیس جمهور امکانات شهرستان‌های غرب استان تهران را متناسب با ظرفیت‌های این منطقه ندانست و گفت: دولت مصمم است در همه تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در توزیع امکانات، به سرانه جمعیت و همه ظرفیت‌ها توجه کند.

77 بازدید
با فرهنگ ما می‌توانیم شهید سلیمانی به دنبال رفع مشکلات مردم هستیم/ مساجد پشتوانه نظام و انقلاب هستند/ دولت به دنبال استفاده از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی است

رئیس جمهور در جمع نمازگزاران مسجد امیرالمومنین(ع) کهنز شهریار:

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان و بدخواهان به دنبال ناامید کردن مردم هستند، اظهار داشت: امروز مصمم هستیم با پیروی از فرهنگ ما می توانیم حاج قاسم سلیمانی و برغم خواست دشمنان، مشکلات و دغدغه‌های مردم را برطرف کرده و در مسیر پیشرفت و آبادانی روزافزون گام برداریم.

43 بازدید
بازدید رئیس جمهور از پروژه نیمه تمام بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی شهریار/ آیت‌الله رئیسی: معطلی ۳۰ ساله برای تکمیل این بیمارستان غیرقابل توجیه است

رئیس جمهور از پروژه نیمه تمام بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی شهریار که احداث آن ۳۰ سال پیش آغاز شده بود، بازدید کرد و از مسئولین وزارت بهداشت و درمان خواست تا یکسال آینده زمینه افتتاح آن را فراهم کنند.

38 بازدید
دستور رئیس جمهور برای راه‌اندازی مجموعه بزرگ صنایع لبنی کاسپین تا یک ماه آینده

رئیس جمهور در بازدید از مجموعه بزرگ صنایع لبنی کاسپین با ابراز ناراحتی از راکد بودن آن، دستور داد مشکل سرمایه در گردش این مجموعه بلافاصله با هماهنگی بانک برطرف شده و حداکثر تا یکماه آینده به افتتاح برسد.

40 بازدید