آرشیو اخبار

بودجه ریزی باید عدالت محور باشد / لزوم پرهیز از بخشی نگری و چانه زنی در تدوین بودجه

رییس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

رئیس جمهور با تشکر از تلاش تیم اقتصادی دولت برای تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اصلاح بودجه ریزی کشور باید لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بر همین اساس یعنی اصلاح ساختار بودجه، تدوین شود.

677 بازدید
راهبرد دشمن ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم است/ وزرا و مسئولان اجرایی به خبرسازی و ادعاهای کذب، بلافاصله پاسخ دهند و اجازه ندهند ذهنیت منفی در جامعه بوجود آید

رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت:

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان راهبرد مأیوس کردن مردم را در پیش گرفته‌اند، گفت: آنان از اینکه فضای امیدواری در کشور ایجاد شده ناراحت و عصبانی هستند و با طرح ادعاهای غیرواقع به دنبال ایجاد یأس در بین آحاد مردم هستند، لذا همه باید در مقابل اینگونه هجمه‌ها، هوشیار باشند.

724 بازدید
پیگیری رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل هوایی و زمینی ضروری است

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت جدیت در اقدامات پیشگیرانه از کرونا و پرهیز از هرگونه عادی‌انگاری، گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها در سراسر کشور باید همچنان آمادگی خود را در مقابله با بیماری کرونا حفظ کنند.

767 بازدید
همکاری هر چه بیشتر قوا برای حل مسائل و مشکلات معیشتی مردم

در نشست هفتگی سران سه قوه مطرح شد؛

نشست هفتگی سران قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز شنبه به میزبانی آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و با حضور دکتر محمدباقر قالیباف و حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در دفتر رئیس جمهور برگزار شد.

681 بازدید
راهکار حل مشکل کم‌آبی، مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت است

رئیس جمهور در نشست خبری سفر به استان سمنان؛

رئیس جمهور راهکار حل مشکل کم‌آبی را مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت دانست و گفت: مقرر شد کارگروهی زیرنظر استاندار سمنان تشکیل شود تا با مدیریت درست و راهکارهای مناسب، از منابع کنونی آب استان به نحوی استفاده شود که نگرانی مردم برطرف گردد.

864 بازدید
رئیس جمهور: باورمان این است که می‌توان از مشکلات عبور کرد/ مدیران باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشند

در شورای اداری استان سمنان؛

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه می‌توان از مشکلات عبور کرد، گفت: هیچ بانکی حق ندارد برای مطالباتش، کارخانه‌ای را تعطیل کند.

1011 بازدید
رئیس جمهور: جلوه استکبارستیزی در حوزه اقتصادی، تلاش برای استقلال اقتصادی در مقابل بیگانگان است

رئیس جمهور برون رفت از مشکلات موجود کشور را امکان پذیر و دست یافتنی دانست و گفت: امروز کشور برای عبور از مشکلات نیازمند کار جهادی و منسجم است و این کار را امکان پذیر می‌دانم چرا که از اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم.

857 بازدید
رئیس‌جمهور: دشمنی آمریکا با مردم ایران بیش از ۷۰ سال سابقه دارد/ مردم همواره قدردان پاسخ‌های مقتدرانه سپاه پاسداران در مرزها هستند/ هم رفع تحریم‌ها و هم خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم

با حضور سرزده در اجتماع ۱۳ آبان مردم سمنان:

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سیاست همزمان رفع و خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال خواهیم کرد، گفت: مردم ایران اسلامی قدردان اقدامات هوشمندانه و مقتدرانه پاسداران مرزهای کشور هستند.

689 بازدید
رئیس جمهور: ایجاد مجتمع‌های دامداری و تامین نهاده‌های دامداران پیگیری شود

با حضور در سیاه‌چادر عشایر سنگسری:

آیت‌الله رئیسی در بازدید سرزده از سیاه چادر عشایر مهدیشهر گفت: تامین نهاده‌های دامی عشایر و دامداران منطقه و ایجاد مجتمع دامداری از سوی استاندار سمنان پیگیری و اجرایی شود.

537 بازدید
دولت به دنبال گره گشایی از مشکلات و ایجاد شتاب در پیشرفت و آبادانی استان سمنان است/ ۱۳ آبان یادآور پرچمداری امام بزرگوار در مقابل استکبار جهانی است

رئیس جمهور در فرودگاه سمنان؛

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در بخش‌‌های مختلف کشاورزی و صنعت و معدن گفت: دولت با اتخاذ تصمیمات روشن به دنبال گره گشایی از مشکلات و ایجاد شتاب در روند پیشرفت و آبادانی استان سمنان است.

512 بازدید
نظام آموزشی کشور باید به دنبال اعتلای روحی دانش‌آموزان باشد

آیت‌الله رئیسی در دیدار جمعی از دانش‌آموزان:

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر سیزده آبان نبود فقط جنبه استبدادستیزی انقلاب اسلامی برجسته می‌شد، اظهار داشت: حرکت به موقع دانشجویان در سیزده آبان که بر اساس شناخت دقیق آنان از آرمان های امام‌ خمینی بود نشان داد انقلاب اسلامی مردم ایران همزمان با "استبداد داخلی و سلطه‌طلبی خارجی" مبارزه می‌کند.

579 بازدید
رأی اعتماد هیأت وزیران به استانداران منتخب مرکزی و قم/ تعیین نماینده ویژه رئیس جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی

در جلسه امروز هیأت دولت به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، استانداران منتخب استان های مرکزی و قم از هیأت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

502 بازدید
حجت الاسلام درویشیان رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور و نماینده ویژه رییس جمهور در امر مبارزه با فساد شد

با رای هیأت دولت؛

هیأت وزیران در جلسه امروز چهارشنبه حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان را به عنوان «رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور» و نیز «نماینده ویژه رئیس جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه‌های اجرایی» انتخاب کرد.

444 بازدید