پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایران ظرفیت‌های خوبی برای تعمیق روابط با ازبکستان فراهم کرده است

دکتر رئیسی در دیدار تجار و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ازبکستان:

پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایران ظرفیت‌های خوبی برای تعمیق روابط با ازبکستان فراهم کرده است

رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف اقتصادی و علمی، از فعالان اقتصادی و تجاری ایرانی مقیم ازبکستان خواست از ظرفیت‌های خوبی که این پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایجاد کرده است، در جهت تعمیق روابط دو کشور استفاده کنند.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در جریان سفر به ازبکستان، در دیدار تجار و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم این کشور گفت: برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به میزبانی ازبکستان فرصت خوبی برای بررسی ارتقای روابط دوجانبه بود.
رئیس جمهور افزود: در مذاکرات دو جانبه با وجود رضایتمندی طرفین از روند رو به گسترش روابط، بر تلاش برای ارتقای بیش از پیش سطح تعاملات تاکید و قرار شد بخش‌های مربوطه برای افزایش چند برابری حجم مبادلات تجاری تلاش کنند.
دکتر رئیسی با جدی توصیف کردن اراده رئیس جمهور و مسئولان ازبکستان برای گسترش روابط، اظهار داشت: در دیدار روز گذشته تفاهمات خوبی حاصل و مقرر شد پیگیری‌های ویژه‌ای برای تحقق این تفاهم‌ها انجام شود.
رئیس جمهور در ادامه سخنانش با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات مبادلات مالی برای رفع دغدغه تجار و فعالان بازرگانی، دستگاه‌های مسول را مأمور پیگیری تحقق آن کرد.
رفع مشکلات مربوط به تعرفه گمرکی و فراهم کردن زمینه برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور، از دیگر ماموریت‌های رئیس جمهور به دستگاه‌های مسئول برای تسهیل شرایط توسعه همکاری‌های تجاری دو کشور بود.
آیت‌الله رئیسی با اشاره اطلاعات کامل و دقیق رئیس جمهور ازبکستان از پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف اقتصادی و علمی، از فعالان اقتصادی و تجاری خواست از ظرفیت‌های خوبی که این پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایجاد کرده است، در جهت تعمیق روابط دو کشور استفاده کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اعتراف مقامات آمریکایی به شکست سیاست فشار حداکثری تصریح کرد: جمهوری اسلامی با وجود تحریم‌های گسترده توانست این تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.