تکمیل سریع پروژه آبرسانی به سنندج از مصادیق تلاش مجاهدانه و قابل الگوگیری در عرصه‌های دیگر است

آیت‌الله رئیسی در آیین مردمی بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به سنندج:

تکمیل سریع پروژه آبرسانی به سنندج از مصادیق تلاش مجاهدانه و قابل الگوگیری در عرصه‌های دیگر است

رئیس جمهور اظهار داشت: دشمنان تصور کردند که با تحریک برخی نارضایتی‌ها می‌توانند مانند سال‌های ابتدایی انقلاب، یکبار دیگر تلاش خود را برای ناامن کردن کردستان به کار بگیرند، اما از این نکته غافل بودند که نهال انقلاب اسلامی در کردستان و دیگر نقاط کشور امروز به درخت تنومند و تناوری تبدیل شده که با این بادها و ناملایمات حتی به لرزه هم نمی‌افتد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنجشنبه در جریان سفر به استان کردستان، در آیین مردمی آغاز بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به شهر سنندج، با قدردانی از همه دست‌اندرکاران اجرای این پروژه گفت: دولت مردمی از ابتدا اعلام کرد که به دنبال آغاز پروژه جدید نیست و تمرکز خود را بر تکمیل کارهای عقب‌مانده قرار می‌دهد که ناتمام ماندن آنها مردم را رنج می‌دهد.
رئیس جمهور افزود: دولت مردمی تحقق دیگر خواسته‌های مردم استان کردستان از جمله اتصال خط‌آهن را نیز با جدیت دنبال می‌کند تا هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد و بنده شخصا تا زمان برطرف شدن همه مشکلات سفرهای استانی و نظارت‌های میدانی را ادامه خواهم داد.
دکتر رئیسی کوتاه کردن زمان تکمیل طرح آبرسانی به سنندج را از مصادیق کار مجاهدانه و انقلابی برشمرد و اظهار داشت:‌ معتقدیم همین مدل و روش را می‌شود در دیگر نقاط کشور هم دنبال کرد تا کارها سریع‌تر به نتیجه برسد.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش کردستان را دیار مجاهدت‌های خاموش توصیف کرد که شاهد ایثار و فداکاری‌های مردم و دلدادگان انقلاب اسلامی بوده است و تصریح کرد:‌ وجب به وجب کردستان شاهد ایستادگی و مقاومت مردمی در برابر گروه‌های ضد انقلاب و بدخواهان انقلاب اسلامی است. دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به خیال اینکه می‌توانند در اینجا برای خود جای پایی ایجاد کنند، در کردستان فتنه‌انگیزی کردند، اما مردم آگاه و بصیر کردستان آنها را ناکام گذاشتند.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در قضایا و اغتشاشات اخیر نیز دشمنان مثل همیشه، یکبار دیگر اشتباه محاسباتی مفتضحی داشتند، خاطرنشان کرد: دشمنان تصور کردند که با تحریک برخی نارضایتی‌ها می‌توانند کردستان را ناامن کنند، اما از این نکته غافل بودند که نهال انقلاب اسلامی در کردستان و دیگر نقاط کشور امروز به درخت تنومند و تناوری تبدیل شده که با این بادها و ناملایمات حتی به لرزه هم نمی‌افتد.
رئیس جمهور با تمجید از وحدت و انسجام حاکم بر کشور به ویژه در استان‌هایی مثل کردستان که سنی و شیعه به شکل مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند و به دشمن مجال جولان نمی‌دهند، گفت: کردستان دیار مردمان مجاهد و سلحشور است. دشمن بداند نسل امروز نیز مانند پدران و مادران خود در برابر توطئه‌ها مقاومت کرده و آنها را خنثی می‌کند.
دکتر رئیسی افزود: در مقابل دشمنان و کسانی که به عزت این کشور فکر نمی‌کنند و نگاه و توجه‌شان به خواست آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی است، بدانند که در این کشور و در دل مردم جایگاهی نداشته و نخواهند داشت.
رئیس جمهور مهمترین مسئله امروز کشور را به ویژه برای مسئولان و کارگزاران خدمت‌گزاری صادقانه به مردم دانست و اظهار داشت: آنچه باعث عصبانیت دشمن شده همین است که امروز پروژه‌ای که باید در طول چند سال اجرا می‌شد، در مدت چند ماه اجرا شده است. ملت ایران از مسیر پیشرفت باز نمی‌گردد و دشمن از این بابت از کشور کینه به دل دارد و بگذارید از این حقد و کینه بمیرد.
آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: اغتشاش و بلوای اخیر برای این بود که دشمن می‌خواهد قطار پرشتاب پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف را از حرکت باز دارد، اما مسئولان کشور با کمک و همراهی مردم نباید اجازه دهند که این قطار از حرکت باز بماند.
رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی و تکنولوژیک، افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی، احیای سهم ایران در تجارت منطقه، گسترش ارتباطات کشور با همسایگان و دنیا و راه افتادن چرخ‌های تولید در کشور تصریح کرد: باید همه این پیشرفت‌ها را در مسیر رفع مشکلات کشور، گره‌گشایی از زندگی مردم، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری به کار بگیریم تا در عمل توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم.
دکتر رئیسی به ظرفیت‌های چشمگیر استان در عرصه‌های مختلف به ویژه نیروی انسانی جوان، تحصیل‌کرده و کارآمد اشاره کرد و گفت: استفاده از نیروی انسانی بومی در استان در شرایط برابر قطعا بر نیروی غیربومی تقدم دارد. ظرفیت‌های استان برای اینکه کردستان بیکار نداشته باشد و حتی از خارج استان نیروی کار جذب کند کاملا کافی است و نیاز به همت مضاعف مسئولان دارد.
رئیس جمهور تاکید کرد: مسئولان توجه داشته باشند که متن و اصل کار آنها خدمت‌رسانی خالصانه به مردم است و هرگز نباید اجازه دهند این متن به حاشیه رانده شود.
پیش از سخنان رئیس جمهور استاندار و وزیر نیرو نیز در سخنانی به تشریح اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات استان و برنامه‌های پیش‌رو در این زمینه پرداختند.