آیت‌الله رئیسی: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط ایران و عراق در عرصه‌های مختلف وجود دارد

برگزاری نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و عراق؛

آیت‌الله رئیسی: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط ایران و عراق در عرصه‌های مختلف وجود دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه ارتقای سطح مناسبات ایران و عراق خوشایند دشمنان ما نیست، اظهار داشت: ایران و عراق متناسب با منافع دو کشور در منطقه به گسترش تعاملات خود خواهند پرداخت و تقویت و تحکیم روابط تهران و بغداد علاوه بر تامین منافع دو ملت به نفع منطقه نیز خواهد بود.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز شنبه در نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و عراق، با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری عراق به ایران گام بلندی در ارتقای روابط خواهد بود، گفت: روابط دو کشور و نیز اجرای موافقتنامه‌های فیمابین از روند رو به رشد و رضایت‌بخشی برخوردار است، اما با این وجود ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد.
رئیس جمهور با بیان اینکه ارتقای سطح مناسبات ایران و عراق خوشایند دشمنان ما نیست، افزود: ایران و عراق متناسب با منافع دو کشور در منطقه به گسترش تعاملات خود خواهند پرداخت و تقویت و تحکیم روابط تهران و بغداد علاوه بر تامین منافع دو ملت به نفع منطقه نیز خواهد بود.
دکتر رئیسی بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل، تبادلات تجاری و همکاری‌های امنیتی و نیز اهمیت تسریع در اجرای توافقات موجود میان دو کشور تاکید کرد.
«عبداللطیف رشید» رئیس جمهور عراق نیز در این نشست، با تاکید بر علاقمندی کشورش برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دو کشور ظرفیت‌های متنوعی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تبادلات تجاری دارند.