افتتاح تصفیه‌خانه و خط آبرسانی، به مشکلات 20 ساله آب شرب مردم میانه پایان می‌دهد

دکتر رئیسی در آیین افتتاح پروژه‌های آب و برق در شهرستان میانه:

افتتاح تصفیه‌خانه و خط آبرسانی، به مشکلات 20 ساله آب شرب مردم میانه پایان می‌دهد

دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر دوم دولت مردمی به استان آذربایجان شرقی، در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های آب و برق در شهرستان میانه، با بیان اینکه بهره‌برداری از تصفیه‌خانه و خط آبرسانی به این شهرستان به رنج20 ساله مردم این منطقه در نبود آب شرب مناسب پایان می‌دهد، افزود: در حالی‌که اطراف این منطقه رودخانه‌های متعددی وجود دارد، اما به‌دلیل عدم استفاده درست و مناسب از ظرفیت‌های خدادادی و مدیریت صحیح منابع آبی، مردم میانه سال‌ها دچار مشکل شده بودند که با تکمیل این طرح مهم مشکلات موجود برطرف می‌شود.

رئیس جمهور احداث تصفیه‌خانه میانه به‌دست متخصصان ایرانی را از جمله اقدامات ماندگار در استان آذربایجان شرقی دانست و گفت: با همت، تلاش و پیگیری‌های مسئولان دولت، پیمانکاران و کارگران عزیز در طول یکسال و نیم اخیر به میزان 20سال گذشته برای این پروژه کار صورت گرفته که شایسته قدردانی است.
دکتر رئیسی بهره‌برداری از مرکز دیسپاچینگ برق شمال غرب کشور را نیز از دیگر اقدامات مهم دولت در مدیریت انرژی عنوان کرد و نقش این مرکز در تبادل برق با کشورهای همسایه را حائز اهمیت دانست.
پیش از سخنان رئیس جمهور دکتر علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو ضمن ارائه گزارشی از مصوبات سفر قبلی دولت به استان آذربایجان شرقی در حوزه آب و برق گفت: در دور اول سفر استانی دولت 22 مصوبه در حوزه آب و برق با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 600 میلیارد تومان به تصویب رسید که برای امسال، هزار و 514 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود.
وزیر نیرو افزود: همچنین در قالب 11 طرح مصوب در بخش آب، 43 پروژه تعریف شده بود که از این تعداد 18 پروژه به طور کامل اجرا شده و به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده و الباقی پروژه‌ها تقریباً مطابق برنامه زمان‌بندی و چه بسا سریع‌تر در حال اجرا است.