دکتر رئیسی تهران را به مقصد ونزوئلا ترک کرد

به منظور سفر 5 روزه به منطقه آمریکای لاتین؛

دکتر رئیسی تهران را به مقصد ونزوئلا ترک کرد

رئیس جمهور به دعوت رسمی همتای ونزوئلایی خود و به منظور ارتقای سطح روابط با کشورهای دوست و همسو، در راس یک هیئت عالی‌رتبه عازم کاراکاس پایتخت ونزوئلا شد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه، با بدرقه رسمی محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از اعضای کابینه، به دعوت رسمی رئیس‌جمهور «ونزوئلا» تهران را به مقصد کاراکاس پایتخت ونزوئلا ترک کرد.
رئیس‌جمهور عصر روز دوشنبه به وقت محلی در کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا موسوم به کاخ «میرافلورس» در شهر کاراکاس مورد استقبال رسمی «نیکولاس مادورو» همتای «ونزوئلایی» خود قرار خواهد گرفت. 
در جریان این سفر علاوه بر گفتگوهای مشترک میان هیئت‌های عالی‌رتبه و مذاکرات خصوصی رؤسای جمهور، اسناد مهم همکاری‌های دوجانبه ایران و «ونزوئلا» به امضای مقامات دو کشور خواهد رسید.
دیدار و گفتگو با رئیس و روسای کمیسیون‌های مجلس ملی ونزوئلا و نشست با فعالان اقتصادی و بازرگانان ایران و ونزوئلا بخشی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در سفر به این کشور است.
«نیکاراگوئه» و «کوبا» مقاصد بعدی سفر رسمی دکتر رئیسی به منطقه آمریکای لاتین هستند.
وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امور خارجه، نفت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت و درمان آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.