روابط ایران و بنگلادش ریشه‌دار و برخوردار از سابقه تمدنی و فرهنگی است

دکتر رئیسی در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید بنگلادش:

روابط ایران و بنگلادش ریشه‌دار و برخوردار از سابقه تمدنی و فرهنگی است

رئیس جمهور یکی از زمینه‌‌های مهم توسعه روابط ایران و بنگلادش را حوزه تجاری و اقتصادی عنوان کرد و با بیان اینکه سطح مبادلات تجاری فعلی میان دو کشور با وجود ظرفیت‌های بسیار خوب موجود، قابل قبول نیست، بر ضرورت هدف‌گذاری افزایش سطح مبادلات تجاری یک میلیارد دلاری ایران و بنگلادش در گام اول تاکید کرد.

دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز یکشنبه در مراسم دریافت استوارنامه «منجورول کریم خان چودری» سفیر جدید جمهوری مردم بنگلادش، روابط دو کشور مسلمان ایران و بنگلادش را ریشه‌دار و برخوردار از سابقه تمدنی و فرهنگی دانست و ابراز امیدواری کرد در دوره ماموریت سفیر جدید، سطح روابط دو کشور در همه عرصه‌ها روز به روز افزایش یابد.
رئیس جمهور در ادامه یکی از زمینه‌‌های مهم توسعه روابط ایران و بنگلادش را حوزه تجاری و اقتصادی عنوان کرد و با بیان اینکه سطح مبادلات تجاری فعلی میان دو کشور با وجود ظرفیت‌های بسیار خوب موجود، قابل قبول نیست، بر ضرورت هدف‌گذاری افزایش سطح مبادلات تجاری یک میلیارد دلاری ایران و بنگلادش در گام اول تاکید کرد.
«منجورول کریم خان چودری» سفیر جدید بنگلادش نیز در این مراسم با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی و دینی میان مردم ایران و بنگلادش بر علاقه‌مندی دولت متبوع‌ش برای تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و تجارت تاکید کرد و افزود: موفقیت سیاست خارجی دولت ایران در توسعه روابط با کشورهای همسایه و اسلامی برای ما مشهود است.
سفیر جدید بنگلادش اظهار داشت: اطمینان می‌دهم در دوره ماموریت خود در جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط دو کشور و تعمیم آن به شراکت در حوزه‌های اقتصادی و تجاری تمام توان خود را به کار خواهم گرفت.