ایران برای توسعه روابط با هند مانع و محدودیتی ندارد

دکتر رئیسی در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید هند:

ایران برای توسعه روابط با هند مانع و محدودیتی ندارد

رئیس جمهور با بیان اینکه برای توسعه روابط با هند در حوزه‌های مختلف محدودیتی نداریم، بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه مشترک توسعه بندر چابهار میان دو کشور تاکید کرد و از سفیر جدید جمهوری هند خواست این موضوع را با جدیت پیگیری کند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در مراسم دریافت استوارنامه «رودرا گائوراو شرست» سفیر جدید جمهوری هند، روابط ایران و هند را دارای قدمت تاریخی و تمدنی دانست و گفت: ما برای توسعه روابط با هم در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری و فرهنگی، مانع و محدودیتی نداریم.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه مشترک توسعه بندر چابهار میان دو کشور از سفیر جدید جمهوری هند خواست این موضوع را با جدیت پیگیری کند.
«رودرا گائوراو شرست» سفیر جدید جمهوری هند نیز ضمن تبریک عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای همزمان با ریاست کشورش بر این سازمان، با بیان اینکه دولت هند عمیقاً معتقد است سطح فعلی تعاملات سیاسی و اقتصادی دو کشور در اندازه ظرفیت‌های موجود متقابل نیست، گفت: ماموریت دارم توسعه روابط دو کشور را تا رسیدن به سطح مطلوب و شایسته دنبال کنم و در این زمینه تمام توان خود را به کار خواهم گرفت.