آنچه در عاشورا از سوی امام حسین (ع) صورت گرفت، درباره مسائل جهان امروز نیز دلالت دارد

دکتر رئیسی در اجتماع عزاداران نهاد ریاست جمهوری:

آنچه در عاشورا از سوی امام حسین (ع) صورت گرفت، درباره مسائل جهان امروز نیز دلالت دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز به برکت خون مطهر شهدای اسلام، نظم نوین جهانی در حال رقم خوردن است، اظهار داشت: در صف‌بندی امروز جبهه حق و باطل، همه ما موظفیم با اراده راسخ، ایستادگی، مقاومت و کار و تلاش شبانه‌روزی رسالت خود را در راه حق به انجام برسانیم.

دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، شناخت صحیح فلسفه قیام امام حسین (ع) و عاشورا را رمز ماندگاری این حرکت عظیم در طول تاریخ عنوان و تصریح کرد: آنچه در عاشورای سال 61 هجری از سوی امام حسین (ع) به نیت جهل‌زدایی، فسادستیزی، امر به معروف و نهی از منکر و در مسیر اصلاح امت صورت گرفت، درباره مسائل جهان امروز نیز دلالت دارد.
رئیس جمهور  مکتب انقلاب اسلامی را در ادامه و امتداد مکتب امام حسین (ع) و عاشورا دانست و تصریح کرد: همانطور که امام حسین (ع) با بذل خون خود از جامعه جهل‌زدایی کرد، امروز نیز خون مطهر شهدای ما با جاهلیت مدرن مقابله و از جامعه جهل‌زدایی می‌کند.
دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز به برکت خون مطهر شهدای اسلام، نظم نوین جهانی در حال رقم خوردن است، اظهار داشت: در صف‌بندی امروز جبهه حق و باطل، همه ما موظفیم با اراده راسخ، ایستادگی، مقاومت و کار و تلاش شبانه‌روزی رسالت خود را در  راه حق به انجام برسانیم.
رئیس جمهور عاشورا و قیام سرخ حسینی را مظهر و منشأ همه تحولات جامعه بشری دانست و افزود: عاشورا نشان و علمی برافراشته است که راه گم نشود و حرکت عظیم اربعین حسینی نماد و نمودی برای گم نکردن قیام عاشوراست.
دکتر رئیسی با تأکید بر ضرورت زمان‌شناسی و شناخت دقیق کفر و ایمان واقعی در جهان امروز، از خطر دستکاری ادراک جامعه از سوی شایعه‌سازان گفت و اینکه، باید جامعه را در برابر این گروه که در قرآن از آنها با نام «مرجفون» یاد شده صیانت کرد، زیرا آنها همواره با شایعه‌سازی، می‌خواهند بد را خوب و باطل را حق جلوه دهند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع عزاداران حسینی در نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه مسئولیت‌های امروز امانات الهی در دستان ما هستند، تصریح کرد: یکی از شئونات مهم مسئولیت‌پذیری عبور نکردن از کنار مسائل بدون چاره‌اندیشی است.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه در نگاه عموم مردم نهاد ریاست جمهوری در رأس دیگر سازمان‌های اجرایی کشور است، تصریح کرد: صداقت، پاکی، تقوای الهی، رویکرد جهادی و تحولی و گره‌گشایی، انتظارات به‌حق مردم از این نهاد است که باید تلاش کنیم در این راستا و در انجام وظایف خود کارنامه درخشانی به‌جا بگذاریم.
ظهر امروز مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)‌ و شهدای کربلا با حضور رئیس جمهور، جمع کثیری از کارکنان و مدیران نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و حاضران پس از دسته‌روی در محوطه داخلی نهاد، در مسجد سلمان فارسی به اقامه عزا پرداخته و در پایان نیز دکتر رئیسی در سخنانی به تحلیل واقعه عاشورا و ذکر مناقب شهدای عاشورا پرداخت.