همکاری‌های ایران و برزیل می‌تواند بیش از پیش گسترش یابد

در دیدار روسای جمهور ایران و برزیل مطرح شد؛

همکاری‌های ایران و برزیل می‌تواند بیش از پیش گسترش یابد

رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از انتخاب مجدد آقای لولا داسیلوا به ریاست جمهوری برزیل، بر توسعه بیش از پیش روابط دو کشور و گسترش همکاری‌های فیمابین تاکید کرد.

دکتر سید ابراهیم رئیسی امروز پنجشنبه در حاشیه پانزدهمین اجلاس سران گروه بریکس در دیدار آقای «لولا داسیلوا» رئیس جمهور برزیل، ضمن ابراز خرسندی از انتخاب مجدد آقای داسیلوا به ریاست جمهوری برزیل، بر توسعه بیش از پیش روابط دو کشور و گسترش همکاری‌های فیمابین تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اذعان مقامات آمریکایی‌ مبنی بر شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری علیه ایران، افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه، پیشرفت‌های ایران در علم و فناوری جهشی است.

«لولا داسیلوا» رئیس جمهور برزیل نیز در این دیدار ضمن تبریک پیوستن جمهوری اسلامی ایران به گروه «بریکس» تصریح کرد: فرصت‌ها و زمینه‌های زیادی در عرصه‌های تبادلات علمی، فناوری، تجربیات دانشگاهی و نیز مسائل فرهنگی برای گسترش همکاری‌ها و روابط فیمابین وجود دارد.

رئیس جمهور برزیل تحریم را نوعی سلاح جنایی علیه ملت‌ها دانست که مردم کشور تحریم شده را هدف قرار می‌دهد.

داسیلوا ساختار کنونی سازمان ملل را در جلوگیری از تجاوز قدرت‌ها علیه حقوق ملت‌ها ناتوان دانست و با تاکید بر اینکه ساختارهای فعلی نیاز به بازطراحی دارد، گفت: بریکس باید بتواند منطق اقتصادی و نظمی جدید را در جهان بنا کند.