جلوگیری از نسل‌کشی در غزه نیازمند اقدام فوری همه کشورهای اسلامی است

گفتگوی تلفنی رئیس جمهور و نخست وزیر عراق؛

جلوگیری از نسل‌کشی در غزه نیازمند اقدام فوری همه کشورهای اسلامی است

رئیس جمهور اظهار داشت: رفع محاصره غیرانسانی غزه و جلوگیری از نسل‌کشی در حال انجام در این منطقه نیازمند اقدام فوری از سوی همه امت اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران در این خصوص آماده اقدام مشترک با عراق و همه کشورهای اسلامی دیگر است.

دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز شنبه در گفتگوی تلفنی با آقای «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق با اشاره به تحرک و پیشرفت روابط دو کشور در دوره اخیر بر تداوم گسترش همکاری‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بسیار ایران و عراق تاکید کرد.

رئیس جمهور در ادامه ضمن ابراز مراتب نگرانی عمیق جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدامات ضدانسانی و کشتار مردم بی‌گناه غزه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی می‌کوشد با مجازات دسته‌جمعی و جنایت سیستماتیک انتقام شکست خود از نیروهای مقاومت در میدان نبرد را از غیرنظامیان بی‌دفاع و بی‌گناه بگیرد.

دکتر رئیسی قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال سوخت و غذا به نوار غزه را مصداق بارز جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت توصیف و تصریح کرد: آنچه در غزه شاهد بودیم نتیجه انباشت خشم ناشی از ظلم و جنایت صهیونیست‌ها بود، اما سران رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند آن را به عوامل بیرونی ربط دهند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: رفع محاصره غیرانسانی غزه و جلوگیری از نسل‌کشی در حال انجام در این منطقه نیازمند اقدام فوری از سوی همه امت اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران در این خصوص آماده اقدام مشترک با عراق و همه کشورهای اسلامی دیگر است.

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تاکید بر تداوم گسترش روابط دو کشور، از مواضع اصولی رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و ملت ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد و گفت: آنچه امروز در غزه در حال رخ دادن است یک نسل‌کشی دسته جمعی و در تلافی شکست بزرگی است که رژیم صهیونیستی در میدان از مجاهدان مقاومت متحمل شده است.

نخست وزیر عراق افزود: مقامات رژیم صهیونیستی به‌دنبال آن هستند که خشم خود را بر سر غیرنظامیان بی‌گناه خالی کنند و از همین رو همه کشورهای اسلامی موظف هستند برای توقف این روند از همه ظرفیت‌های خود بهره بگیرند.