آرشیو اخبار

مشارکت مردم و اصناف در اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی رمز موفقیت اجرای این طرح است

آیت‌الله رئیسی در نشست هم‌اندیشی با جمعی از اصناف و اتحادیه‌ها:

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت نه به دنبال حذف یارانه کالاهای اساسی، بلکه درصدد اصلاح نحوه و محل تخصیص این یارانه‌ها است، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که با کمک اصناف و اتحادیه‌ها، مردم مزه شیرین عدالت را در پرداخت یارانه‌ها بچشند.

710 بازدید
دولت در کنار مردم است و حمایت از منافع و معیشت آنها را خط قرمز خود می‌داند/ به زودی با مردم درباره اجرای طرح مردمی‌سازی نظام پرداخت یارانه‌ها سخن خواهم گفت

آیت‌الله رئیسی در حاشیه جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا:

رئیس جمهور به تلاش‌های دولت و هماهنگی با سایر قوا برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: پس از هفت ماه کار کارشناسی متراکم و مشورت با نخبگان، تصمیماتی به نفع اقتصاد ملی گرفته شده است که به زودی در این باره با مردم صحبت خواهم کرد.

770 بازدید
افزایش اختیارات سازمان تعزیرات برای مقابله موثر با پدیده‌های بی‌ثبات کننده بازار

در جلسه شورای‌عالی هماهنگی سران قوا مقرر شد؛

شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با پیشنهاد افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی برای مقابله اثرگذار با پدیده‌های بی‌ثبات کننده بازار و پایمال کردن حقوق مردم موافقت کرد.

627 بازدید
رئیس جمهور درگذشت حاج حسین شهیدی را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم حاج حسین شهیدی پدر بزرگوار شهیدان والامقام مجید، مهدی و اسماعیل شهیدی، از درگاه خداوند برای ایشان رحمت واسعه و همنشینی با فرزندان شهیدش مسالت کرد.

725 بازدید
انسجام و وحدت در عراق همواره مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران بوده و هست

رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی نخست وزیر عراق:

رئیس جمهور با بیان اینکه انسجام و وحدت در عراق همواره مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران بوده و هست، اظهار امیدواری کرد که روند سیاسی انتخابات پارلمانی اخیر در عراق هر چه سریع تر با تشکیل دولتی مقتدر و قوی به سرانجام برسد.

1258 بازدید
تاکید بر گسترش روابط در عرصه های مختلف از سوی روسای جمهور ایران و اندونزی

در گفتگوی تلفنی مطرح شد؛

روسای جمهور ایران و اندونزی در گفتگوی تلفنی با یکدیگر با اشاره به ظرفیت های متنوع موجود در دو کشور بر ضرورت تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها در چارچوب ارتقای سطح تعاملات دوجانبه تاکید کردند.

1033 بازدید
آیت‌الله رئیسی: دیدار مقامات ایران و کویت ظرفیت‌های ارتقای سطح همکاری‌ها را عملیاتی خواهد کرد/ امیر کویت: از اهمیتی که برای گسترش روابط با کشورهای همسایه و دوست قائل هستید، خرسندیم

گفتگوی تلفنی رئیس جمهور کشورمان و امیر کویت؛

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی امیر کویت، با بیان اینکه نزدیک شدن دل‌های مسلمانان در چنین مناسبت‌هایی انسجام اسلامی میان کشورهای اسلامی را بیشتر می‌کند، اظهار داشت: دیدار و گفتگوی مقامات دو کشور ظرفیت‌های ارتقای همکاری‌های دوجانبه را فعال خواهد کرد.

933 بازدید
یت‌الله رئیسی: یقین دارم روند گسترش روابط دو کشور در دوره پیش‌رو تسریع خواهد شد/ رئیس جمهور ترکمنستان: علاقمندیم تمام تلاش خود را برای ارتقای سطح تعاملات دوجانبه به کار گیریم

در گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و ترکمنستان؛

رئیس جمهور در گفتگو با همتای ترکمن خود، با اشاره به روند رو به گسترش روابط ایران و ترکمنستان در دوره ریاست جمهوری قبلی این کشور، اظهار داشت: یقین دارم در دوره پیش رو نیز این روند با مدیریت جنابعالی تسریع خواهد شد.

812 بازدید
آیت‌الله رئیسی عید سعید فطر را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت

در پیامی به مناسبت پایان ماه ضیافت‌الله؛

رئیس جمهور در پیامی فرارسیدن عید سعید فطر، عید تجلی ایمان و معرفت و شکوفایی فطرت الهی و تعالی انسانی را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت.

947 بازدید
آیت‌الله رئیسی: مساعی کشورهای اسلامی برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین ضرورت دارد

گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و ترکیه به مناسبت عید فطر؛

رئیس جمهور با غیرقابل قبول توصیف کردن رخدادهای اخیر در فلسطین، اظهار داشت: ضرورت دارد با مساعی کشورهای اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف بین‌المللی همه تلاش خود را برای متوقف کردن حملات غیرانسانی رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین به کار بگیریم.

817 بازدید
دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌های مسئول برای مقابله فوری و موثرتر با قاچاق کالاهای اساسی

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

رئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی و انتظامی را موظف کرد با فوریت اقدامات لازم برای جلوگیری از خروج غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی از کشور را انجام دهند.

598 بازدید
اندیشه استاد مطهری مبنای انقلاب اسلامی است

آیت الله رئیسی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت استاد شهید مطهری:

رئیس‌جمهور توجه به آموزه‌های شهید مطهری را از بهترین راه‌های صیانت از جامعه در برابر تبلیغات سوء دشمنان اسلام و انقلاب دانست و گفت: شهید مطهری معلم انقلاب است و با تبحری که در فلسفه، کلام، فقه و سیاست داشت، مهم‌ترین نقش را در شکل‌گیری پایه‌های فکری انقلاب اسلامی ایفاد کرد.

559 بازدید