آرشیو اخبار

همه پرونده‌های قضایی در فرایندی قانونی و عادلانه رسیدگی می‌شوند؛ ضمانت‌های لازم برای حفظ حقوق متهم وجود دارد/ بین جرم سیاسی و امنیتی تفاوت قائلیم؛ روند برگزاری دادگاه‌های جرم سیاسی تسریع شود

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر حفظ حقوق متهم و اصحاب دعوا در تمام پرونده های قضایی اطمینان داد: قضات عدالتخواه و حق جو که خود را در مقابل خدای متعال می بینند، بر اساس قانون و شرع حکم می دهند و اجازه نمی دهیم حق کسی در دستگاه قضایی تضییع شود.

510 بازدید
اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات حوزه قضایی فارس

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حوزه قضایی استان فارس، وسیع‌ترین حوزه قضایی کشور است و ۲۶ مرکز دارد گفت: مطابق بررسی‌ها، در این سفر ۹۷۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات حوزه قضایی فارس تخصیص داده شد که این مبلغ از منابع قوه قضاییه و منابع استانی و منابع سازمان‌ها برای نیاز‌های ضروری به ویژه برای پزشکی قانونی و زندان‌ها و بعضی از ساختمان‌های دادگستری، اختصاص پیدا کرد.

503 بازدید
هیچ کدام از بانک‌های کشور حق ندارند کارگاه و یا کارخانه ای را که تملک کرده اند، تعطیل و یا نیمه تعطیل کنند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچ کدام از بانک های کشور حق ندارند کارگاه و یا کارخانه ای را که تملک کرده اند، تعطیل و یا نیمه تعطیل کنند، گفت: بانک در شرایط فعلی باید به کارآفرین و سرمایه گذار و کارخانه دار و کسی که واحد تولیدی دارد، مهلت دهد تا با تولید و تلاش خود طلب بانک را دهد.

753 بازدید
باید به صورت قانونمند از عشایر حمایت شود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید تولید عشایر مورد حمایت همه بخش‌ها قرار گیرد، گفت: باید به صورت قانونمند از عشایر حمایت شود.

888 بازدید
ناسلامتی برای نظام اداری و قضایی تحمل نخواهد شد

آیت الله رئیسی با قضات و کارکنان دادگستری استان فارس:

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه ناسلامتی برای نظام اداری و قضایی تحمل نخواهد شد، گفت: این ناسلامتی برای همه جا بد و برای دستگاه قضایی بدتر است. سلامت برای همه جا یک اصل است و برای دستگاه قضایی به عنوان یک ارزش بالاتر است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

577 بازدید
تشریح برنامه‌های سفر به استان فارس

رئیس قوه قضاییه به منظور بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان فارس، در راس یک هیات عالی قضایی وارد این استان شد.

527 بازدید
هیچ کدام از بانک‌های کشور حق ندارند کارگاه و یا کارخانه ای را که تملک کرده اند، تعطیل و یا نیمه تعطیل کنند

آیت الله رئیسی در جلسه شورای اداری استان فارس:

رئیس قوه قضاییه گفت: از یک سرمایه گذار و کارآفرین که تلاش می‌کند کارخانه‌اش نخوابد و کارگران اخراج نشوند و چراغ واحد تولیدی روشن باشد، باید هم از نظر قانونی و هم از نظر پرداخت تسهیلات و اعتبارات بانکی و هم از نظر قضایی حمایت کرد.

852 بازدید
خبرنگاران سخن کسی را می‌گویند که صدایش به جایی نمی‌رسد و کسی صحبت‌هایش را نمی‌شنود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ما همه آنچه که از جانب خبرنگاران منتقل می‌شود را به دید حُسن و خوبی می‌نگریم، گفت: خبرنگاران سخن کسی را می‌گویند که صدایش به جایی نمی‌رسد و کسی صحبت‌هایش را نمی‌شنود.

607 بازدید
اختصاص حدود هزار میلیارد ریال برای حل مشکلات دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری

رئیس قوه قضاییه گفت: نزدیک هزار میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه و منابع استانی برای مشکلات پزشکی قانونی، زندانها، شورای حل اختلاف و مسائل مرتبط به دادگستری اختصاص دادیم.

633 بازدید
در این شرایط کرونایی نباید با اخراج کارگران برای خانواده‌ها دغدغه ایجاد کرد/ اجازه نخواهیم داد با کوتاهی و سهل انگاری چرخه تولید متوقف شود/

آیت الله رئیسی در جلسه شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری:

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر پیگیری فرمان مقام معظم رهبری برای جهش و رونق تولید در کشور، تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد در جایی که امکان رفع مشکلات تولید وجود دارد، کوتاهی و سهل انگاری صورت گیرد تا خللی در چرخه تولید کشور به وجود نیاید.

593 بازدید
لغو خصوصی سازی بزرگ‌ترین کشتارگاه دام خاورمیانه با حکم دستگاه قضا/ وعده آیت الله رئیسی برای پیگیری مشکل آب کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از دولت

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر جدیت و قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با تخلفات مربوط به واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی، از ابطال قرارداد خصوصی سازی بزرگ ترین کشتارگاه دام خاورمیانه در شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری و بازگشت آن به دولت خبر داد.

545 بازدید
ضرب الاجل ۳ ماهه رئیس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری

رئیس قوه قضاییه، به استاندار و مسئولان قضایی استان چهارمحال و بختیاری مهلت داد که حداکثر ظرف 3 ماه دعوای حقوقی اهالی روستای «شیخ شبان» چهارمحال و بختیاری با بنیاد مسکن بر سر اراضی مسکونی که به عنوان اراضی ملی اعلام و از مردم خواسته شده خانه هایشان در این منطقه را تخلیه نمایند، حل کنند.

620 بازدید
وقتی پیرمرد روستایی به قاضی می‌گوید تو جای علی (ع) نشسته ای، مسئولیت سنگین ما را گوشزد می‌کند/ انتظار ما این است در این استان پرونده معوق نداشته باشیم/ دستگاه‌ها در انتقال اطلاعات به یکدیگر امساک نکنند تا دولت الکترونیک محقق شود

آیت الله رئیسی در دیدار با روسای واحدهای قضائی استان چهارمحال و بختیاری:

رئیس قوه قضاییه گفت: گاهی در روزنامه ها می بینیم که وکیلی برای تبلیغ خود از عبارت وکالت تضمینی استفاده کرده است. این چه معنایی دارد؟ این عبارت یک نوع اهانت به دستگاه قضایی است.

1436 بازدید
آیت‌الله رئیسی اهداف حضور در استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد

طی سخنانی در فرودگاه شهرکرد؛

رئیس قوه قضاییه در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد اهداف حضور در استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد و گفت: تا حدودی که در این سفر می شود نسبت به رفع مشکلات استان پیگیری‌ها را انجام خواهیم داد و آن حدودی را هم که در استان امکان ندارد در مرکز دنبال کنیم تا ان‌شاالله این سفر منشأ آثار خیر باشد‌.

590 بازدید
حوزه علمیه سوالات فقهی مرتبط با قضا، قانون گذاری و اجرا را پاسخ دهد/ حوزه‌ها برای دستگاه قضایی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی کادرسازی کنند/ طراحی «فقه نظام» در حوزه علمیه تهران اقدام ارزنده ای در بهره مندی از فقه برای پیشبرد اهداف نظام است